VÜCUT GELİŞTİRMEK İÇİN KİCKBOKS

blog yazısı ekle !

VÜCUT GELİŞTİRMEK İÇİN KİCKBOKS

ANKARA BOKS KURSU


İnsanların yaşam stillerine baktığımızda her insanın farklı amaçlar doğrultusunda belli bir çizgiyi takip ettiğini gözlemleriz. Günümüzde çok çalışıp, bir şeyler ürettikten sonra aynı şekilde bu çalışmalarının karşılığını görmek isteyen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Bu tip durumlarda kişilerin pragmatik unsurlardan beslendiğini rahatlıkla düşünebiliriz. Zira bu bize insanların hangi durumlardan ne tip şeyler yapabildiklerini gösterir.Touche Trainer Pilates Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mah. 2945. Cadde No:85 Çayyolu - Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Team Karan

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. Park Cad. No:19 / A - 3 Çayyolu - Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Hillfit Garden Spa & Wellness Spor Salonu

Dikmen

devamını oku... Adres: Dikmen Cad. 843. Sokak No:2 (Asrın Park Hotel İçi) Dikmen - Ankara

Kent Dans Savunma Sanatları

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

Fly High Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

1on1 Personal Training

Çankaya

KICKBOKS-BOKS
Kas kütlenizi artırmak, zayıflamak, sıkılaşmak, yağ yakımı ile sağlıklı bir vücuda kavuşmanız,ve etkili savunma tekniklerini öğrenmeniz ile de kendinize olan güveninizin artması için yapılan bir spordur.devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Çayyolu Pilates

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2780. Cadde No: 86 İlko Konutları Çayyolu-Ankara

Light Up Pilates

Oran

Light Up Pilates Stüdyosu'nun kurucusu ve eğitmeni olan Gökçen S. Zahidullahoğlu, spor hayatına 14 yaşında TÜTAV (Türk Tanıtma Vakfı) bünyesinde halk dansları ile başladı. Burada modern dans eğitimleri de alarak altı yıl boyunca birçok ülkede Türkiye'yi temsil etti.

Üniversite öğrenimine devam ettiği sırada fitness sporuyla tanıştı, mezun olduktan sonra spor hayatına ve kariyerine bu dalda devam etti. Ardından Türkiye Jimnastik Federasyonu'ndan, step-aerobik branşında antrenörlük belgesini aldı.

Daha sonra, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu'ndan sırasıyla 1. ve 2. Kademe antrenörlük belgelerini de alarak çalışma alanını genişletti. 10 yıldır uzmanlaştığı dallarda grup derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler de vermektedir.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan yenilikçi antrenman türlerinden pilates ve kinesis konusunda hem ulusal hem de uluslararası birçok seminere, sertifika programlarına ve workshop'a katılarak eğitimler aldı. Postür bozuklukları (skolyoz, kifoz, hiperlordoz vb.) analiz ve tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası egzersizler konusunda uzmanlaştı.

Eklem ve omurga rahatsızlıkları (bel-boyun) ile diz problemlerinin giderilmesi konusunda fiziksel problemleri olan kişilerle çalıştı.

Hamile ve yeni doğum yapanların yanısıra, osteoporoz ve obeziteye bağlı şikayetleri olan kişilerle de çalışarak bireylerde iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Kariyerine Lightup Pilates Stüdyosu'nda devam etmektedir.devamını oku...
Adres: Esat Özoğuz Sokak No:5 Or-An-Ankara

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

My Gym

Çankaya

My Gym
Aile olarak gelenlere %20
2 veya üstü gelen kişilere %10 (sadece peşin ödemelerde)
Emniyet personeli ise %30 indirimimiz mevcutdevamını oku...
Adres: Gaziposmanpaşa Mah. Nene Hatun Cad. No: 56 Çankaya - Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara


Spor gibi en masum şeyi bile bu doğrultuda ele almak oldukça kolaydır. Sporu insanlar belli bir form düzeyine ulaşmak için yaparlar. Bunu yaparken ise asıl amaçlarını çevrelerine söylemek konusunda hiçbir çekince göstermezler.

Günümüzde Ankara gibi büyük şehirler spor konusunda oldukça gelişmiş bir düeye sahiptir. Bunun sebebi spor alanında eğitilen uzmanların da belli açılardan iyi bir düzeyde olmasıdır. Ancak şöyle bir durum vardır ki spor hiçbir zaman meta olarak kullanılmamıştır. Sadece düşünce kalıpları çerçevesinde öyle olduğuna inanılmıştır.

Günümüzde spor alanında birçok yenilik yapılmaktadır. Bu yenilik amacı ise spora ve spor kültürüne dair çok daha fazla şey konusunda kazanım sağlamaktıt. Şimdi cinsiyetler arası karşılaştırma yapacak olursak spor dallarında bugünlerde ön plana çıkmış olan kickboksı ele alacağız. Bu spor dalını yapan kişiler genelikle birçok pragmatik amaç doğrultusunda hareket ederler.

Kadınlar bu spor dalıyla ığraşırken kilo vermek derdindedirler, erkekler ise daha iyi gözükebilmek için vücut geliştirme peşine düşerler. Bu durumda vücut geliştirmek için kicksboks ya da kilo vermek için kickboks sporunu tercih etmek her açıdan bize spora dair düşünceler sunacaktır. Bugün dünyanın hemen her yerinde spora dair bakış açıları bu şekilde işlemektedir. Bunun sebebi ise küçüklükten itibaren spor kültürünün ilgili kişilere aşılanmamış olmasında yatar.

Spor kültürü geniş bir perspektiftir ve spor kültürü genellikle kişilerde spor yapma bilincini harekete geçirir. Bu önemli bir noktadır. Zira bu şekilde spor ile uğraşan kişiler ne yaptıklarını ve ne yapmak istediklerini çok iyi bilirler. Bu şekilde spora başlayan kişiler uzman eğitmenler tarafından son derece iyi bir şekilde desteklenir. Bu durum sporcu ve spor kurumlarının gelişmesi açısından önemlidir.