KİCK BOKS DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

KİCK BOKS DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

Ankara Kickboks Kursu Dersi Fiyatları

Kickboks, birden fazla uzak doğu sporunun birleşiminden meydana gelmiştir. Bu oluşum içerisinde bokstan yumruk, karateden tekme ve muaythai'den diz almaktadır. Ayrıca kendi içerisinde 7 branşa ayrılmaktadır. Bu branşlar; point fight, light contact, full contact, low kick, k1 rules, kick light ve müzikli form olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birden fazla sporun birleşiminden oluşan kickboks Ankara'da da oldukça ilgi çekmektedir. Ankara kickboks kursu fiyatları ya da diğer bir deyişle Ankara kickboks dersi fiyatları bu noktada spora başlayacaklar için merak konusu olmuştur.

Ankara kickboks kursu dersi fiyatları ortalama haftada 3 gün ders 250 TL aylık fiyat olarak karşımıza çıkmaktadır.


Bu yazımızda aşağıdaki konularda bilgiler vereceğiz.  1. Kickboks'a Kaç Yaşında Başlanabilir?
  2. Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler için Kickboks'un Faydaları
  3. Kickboks Ne Kadar Sürede Öğrenilir?
  4. Kickboks Sporu Tehlikeli Mi?
  5. Kickboks Kimler Yapabilir? Erkek, Kadın, Çocuk?
  6. Kickboks Yaparak Zayıflanır Mı?


Ayrıca, AŞAĞIDA LİSTELEDİĞİMİZ ANKARA KİCK BOKS KURSLARINDAN FİYAT ALABİLİRSİNİZ.

KUSRLARA "AnkaraSavunmaSanatlari.com Sitemize Özel İndirimi" SORMAYI UNUTMAYIN

Kickboks'a Kaç Yaşında Başlanabilir?

Beden gelişimi açısından mücadele sporlarında ideal başlangıç yaşı olarak 10 bilinmektedir. Nitekim kickboks'ta da bu şekilde kabul edilmektedir. Çocuk bireylerin daha sağlıklı hareket edebilmeleri ve teknikleri uygulayabilmesi açısından 10 yaşına gelmiş olmaları kabul görmektedir. Buna kıyasla birçok kickboks kursu 10 yaşından küçük çocukları da kabul etmektedir.

Kickboks her yaş için ideal olarak tasarlanmıştır. Nitekim çocukların başarılı bir sporcu olabilmeleri için onlara özel müsabaka türleri de bulunmaktadır. Çocuk bireyler genellikle point fight müsabakalarına hazırlanmaktadır.

Bu müsabaka türünde çocuk bireyler, 6x6 veya 8x8 metre minder üzerinde mücadele etmektedirler. Müsabaka süresi ise raund başına 1 dakika olarak belirlenmiştir. Müsabakada asıl amaç hızlı bir şekilde belirli kurallar içerisinde karşı tarafa temas ederek puan kazanmaktadır.

Bu müsabaka türüne 10-12 yaştaki çocuklardan, 18-45 yaş aralığındaki yetişkin bireylere kadar herkes katılım gösterebilmektedir.

Ayrıca diğer bir kickboks branşı olan light contact da çocuk bireyler arasında oldukça yaygındır.
Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler için Kickboks'un Faydaları

Türkiye'de de oldukça revaçta olan kickboks, çocuk genç yetişkin demeden herkesin dikkatini çekmektedir. Erkek ve kadın olarak ayrı ayrı da alabileceğiniz kickboks dersleri için grup veya özel ders şeklinde eğitim verilebilmektedir. Bu eğitimleri Ankara kickboks kursu fiyatları konusunda bilgi sahibi olarak alabilirsiniz. Peki, bu kadar dikkat çeken kickboks'un faydaları nelerdir?

Kickboks'a çocuk yaşta başlayan bireylerde zamanlama yeteneği gelişmektedir. Çünkü kickboks'u uzun süre yapacak veya yapmak üzere ders alan çocuk bireyler, sürekli olarak müsabaka hazırlığı içerisinde olmaktadır. Müsabaklarda süre ve rakip ile yarışan çocuk bireyler, sürekli olarak tekniklerini zamanında uygulamak zorundadırlar.

Kickboks'a çocuk veya genç yaşta başlayan bireyler devam ettiği takdirde, gerek nefes alışverişi gerekse vücut sağlığı olarak daha güçlü yetişkin kişiler olmaktadırlar.

Sürekli olarak hareket halinde olunması gereken kickboks sporunda erkek veya kadın fark etmeksizin sporcuların hızlı düşünme kapasitesi gelişmektedir. Ayrıca sezgi yetenekleri de gelişir. Bunun başlıca sebebi ise; müsabaka anında hızlı düşünerek harekete geçilmesi ve rakibinin vuruşlarını sezerek anlık savunma yapabilme yeteneğinden gelmektedir.

Kickboks sporunu uzun süre yapan genç ve yetişkin bireylerde, stresin daha az olduğu görülmektedir. Ayrıca birçok spor dalında olduğu gibi kickboks'ta da sabır öğrenilmektedir. Bunun en büyük sebebi ise, müsabaka anında rakip tarafın size vurduğu anda sporcuların sinirlenmemesidir. Çünkü sinirlenen kişiler düşünerek hareket etme eylemini terk ederek daha fazla hata eğiliminde olurlar. Bu sebep ile sakin olmayı, deneme yanılma yöntemi ile olsa da öğrenirler.Ayrıca, AŞAĞIDA LİSTELEDİĞİMİZ ANKARA KİCK BOKS KURSLARINDAN FİYAT ALABİLİRSİNİZ.

KUSRLARA "AnkaraSavunmaSanatlari.com Sitemize Özel İndirimi" SORMAYI UNUTMAYIN

Move'n More Personal Training

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Malazgirt 1071.Cadde Göksu Hill Tower No:18 Eryaman - Ankara

Jack Gym Personal Coaching

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi Park Caddesi 3350. Cadde No:C-3/2 Çankaya - Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

İkra Spor Kulübü - Çakırlar

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi 2349.Sokak Genel İş 11 Sitesi Batıkent - Ankara

Krav Maga Ankara

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Göksu Prestij Konutları Kat:2 No:37 Eryaman - Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Ncm Personal Training

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 2983 Cadde No:72/A Yaşamkent-Ankara

İkra Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi 2349.Sokak Genel İş 11 Sitesi Batıkent - Ankara

Jet Spor Kulübü - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1500. Cadde ODC Alışveriş Merkezi No:9/1 Çankaya - Ankara

Cat Sports

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi 61 / A Çakıroğlu Plaza Beştepe - Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Kulüp 150 Karate ve Savunma Sanatları

Çayyolu

Kulüp 150 karate savuna sanatları

Avrupa ve Dünya Şampiyonu eğitmenler ile beraber kendini en iyi şekilde savunmayı öğrenirken istediğin fiziğe ulaşman için en eğlenceli ve kısa yola bizimle ulaşabilirsin.

3500 m2 alana sahip spor salonumuzda ücretsiz diyetisen ve ilk seans ücretsiz olmak üzere fizyoterapistimiz bulunmaktadır.

Karate / Judo / Taekwondo / jijitsu / Boks / Kick Boks / Muay Thai / Cimnastik Branşlarımız bulunmakta.

Aynı zamanda cimnastik ve yoga ve çocuk cimnastiği bulunmaktadır
devamını oku...
Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2400.Sokak No:5 Çayyolu-Ankara

ENT Spor Akademisi

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Kaplan Caddesi 8/B Daire:49 Bordo Platinum Residence Etimesgut - Ankara

Force Crossbox

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1598. Cad. Bilkent Plaza A3 Blok No:5 Ankuva İş Merkezi Yanı Bilkent - Ankara

İncex Arena Spor Kulübü

İncek

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı mah.2873 cad. No:3BB4 Anchor iş merkezi Çankaya Ankara

Gorilbey Gym

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3036. Cadde No:56 Yaşamkent-Ankara

Emirhan Dursun Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi Park Caddesi No:2/C-3 (Beştepe Koleji Karşısı) Çankaya-Ankara

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

All in One Training Studio

Çankaya

4'lü Grup Pilates Reformer ve 4'lü Pilates Chair dersleri hakkında bilgi almak için bizi arayınız.devamını oku... Adres: Mustafa Kemal Mahallesi Barış Sitesi 2086. Sokak No:14 Çankaya - Ankara


Kickboks Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Kickboks uzun yıllar emek verilmesi gereken bir spor dalıdır. Nitekim bu süre kuşak sıralamasından da anlaşılabilmektedir. Sarı, yeşil, mavi, turuncu, açık kahverengi ve kapalı kahverengi olarak 6 kuşak modeli vardır.

Bu kuşakları tamamlayan yetişkin veya genç bireyler, 7. kuşak olan siyah kuşağa bir diğer deyişle Dan sıralamasına geçmektedir. Danlarda karate ve diğer mücadele sporlarında olduğu gibi 1, 2, 3, 4 olarak gitmektedir. Her Dan için geçeceğiniz Dan kadar yıl beklemeniz gerekmektedir.

Nitekim yukarıdaki açıklamalardan da belli olduğu üzere, uzun yıllar emek verildiğinde kickboks gerçek anlamda öğrenilebilmektedir. Nitekim bunu günlük yaşantınıza da uygulamanız süre gerektirmektedir. Açık kahverengine geldiğinizde önceden sezme ve hızlı düşünme gibi birçok alışkanlığınız gelişmiş olacaktır. Bu nedenle açık kahverengine gelen erkek veya kadın birey sporun mantığını ve yeterliliğini öğrenmiş olacaktır.


Kickboks Sporu Tehlikeli Mi?

Kickboks genel itibari ile mücadele sporu olduğu için tehlikeli olarak gözükmektedir. Fakat gerek müsabakalarda gerekse antrenmanlarda güvenli bir zemin hazırlanmaktadır. Bu zemin gerek yerlere serilen minderlerle, gerekse sporcuların taktığı ekipmanlarla anlaşılmaktadır.

Ek olarak belirtmek gerekir ki kickboks'un tehlikeli bir hale gelmemesi için birçok yasaklı hamle de bulunmaktadır. Isırmak, kafa atmak ve müsabakasına göre sert vurmak gibi. Nitekim iki benzer branşa değinebiliriz.

Konu girişinde de söz ettiğimiz gibi light contact ve full contact olarak kickboksun iki branşı vardır. İki branş da benzer kuralları içermektedir fakat full contact da istenildiği kadar sert vurulabilirken light contact da amaç sert vurmak değil, teknik olmaktır. Ayrıca iki müsabaka türünde de sporcular ayak, el, dişlik ve kask gibi ekipmanlar ile korunmaktadırlar.

Nitekim futboldaki yaralanma sayılarına bakıldığında kickboks'taki yaralanma sayılarının oldukça düşük olduğu da görülebilmektedir.


Kickboks Kimler Yapabilir? Erkek, Kadın, Çocuk?

Kickboks erkek kadın veya çocuk olarak herkes tarafından yapılabilmektedir. Ankara'da kickboks dersi almak isteyen bireylerin Ankara kickboks kursu fiyatları diğer bir deyişle Ankara kickboks dersi fiyatları konusunda bilgi sahibi olması yeterli olmaktadır.

Çünkü bir spora başlamadan önce o spor hakkında herkes gibi Ankara'da yaşayan bireyler de fiyat bilgisi hakkında bilgi sahibi olmak ister. Nitekim bu konuda Ankara kickboks kursu fiyatları yani Ankara kickboks dersi fiyatları konusu da merak uyandırmaktadır.

Ankara kickboks kursu fiyatları haftada 3 gün olarak 250 TL fiyat olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Ankara kickboks dersi fiyatları konusunda kardeş indirimi de söz konusudur. İki kişi kayıt olduğunuzda aylık fiyat 200 TL olmaktadır.

İki fiyat modeli için de haftanın belirli 3 günü antrenman verilmektedir.

Söz konusu fiyatlar 2022 yılı Mart ayı için alınmıştır.


Kickboks Yaparak Zayıflanır Mı?

Her spor dalı zayıflama konusunda faydalıdır. Fakat bunlar içerisinde bir kıyaslama yapacak olursanız, kickboks müzikli form gibi branşları da kendi içerisinde barındırdığı için bir adım öne çıkmaktadır.

Nitekim müzik eşliğinde ritim tutulan spor, hem eğlenceli hem de sağlıklı olmaktadır. Tüm branşlarında farklı teknik ve kurallar barındıran kickboks, her branşında üstün emek ve efor ister. Bu sebep ile kickboks'a başlayan erkek kadın veya yetişkin fark etmeksizin sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmektedir.

Genel itibari ile kickboks sporunda başlayacağınız grup derslerinden bahsedecek olursak; yeni başladığınız her kickboks salonunda farklı teknikler görebilirsiniz. Bunun sebebi ise dersi veren hocanın hangi branş üzerinde eğilimli ise o branşı aktarma konusunda daha istekli olmasındandır. Nitekim istisna hocalar da olabilmektedir.

Bu konuyu biraz daha detaylandıracak olursak;

Eğer full contact konusunda uzman bir hocanız varsa; full concatc, k1 ve low kick gibi daha sert olan branşlar konusunda bilgi ve birikiminiz daha fazla olacaktır. Bunun sebebi ise, ilgili hocanın o branş üzerine yıllarını geçirmesi, bilgi ve birikiminin artmasına yol açar. Bu da ilgili hocanın o branş tekniklerini daha iyi bilmesi ve aktarmasının daha kolay olmasından kaynaklıdır.

Şunun da belirtilmesi ve unutulmaması gerekir ki, kickboks her branşında ayrı teknik ve kuralları içermektedir. Örnek vermek gerekirse; k1 branşında diz serbestken, full contact maçında belden aşağıya tekme atmak yasaktır. Bu örnek üzerinden de yola çıkarsak kickboksun birçok tekniği, taktiği ve kuralları kendi içerisinde barındırdığını anlamak mümkündür.

Kick boks dersleri hakkında detaylı açıklamalar yapmıştık. Bu yazımızda ise özellikle Ankara içerisinde ki spor okulları, spor merkezleri ve spor kurslarında ki kick boks dersleri fiyatlarını sizler için araştırdık. Çünkü Ankara hemen hemen bütün şehirler için örnek teşkil eden bir ilimiz olduğu için bu şehirde ki kick boks dersi fiyatlarını araştırdık. Fakat öncelikle belirtmemizde fayda vardır ki bu fiyatlar sadece Ankara da belirli bölgelerde ki spor merkezlerinden kick boks dersleri için alınmış saatlik ders ücretleridir. Bu fiyatlar Ankara içerisinde bile değişiklik gösterebileceği gibi diğer şehirlerde de farklılık gösterebilir.

Kick boks dersleri oldukça yorucudur. Bu nedenle ilk başlayanlar iki saat, amatör ve profesyonel öğrenciler için bu ders süreleri 1 saate kadar da inebilmektedir. Kick boks derslerinin oldukça yüksek tempolu dersler olduğundan bahsetmiştik. Bu nedenle 1 saat kısa gibi görünebilir fakat oldukça yeterli bir çalışma süresi olduğunu fark edebilirsiniz. Biz de sizler için kısa bir araştırma yaptık ve Ankara kick boks dersi fiyatları semtine ve kursuna göre 50 TL den başlayarak 175 TL ye kadar yükselebilmektedir. Sizler de bir spor kursuna ve ya spor merkezine giderek özel fiyat isteyerek kendinize ve bütçenize en uygun kick boks kursuna kayıt olabilirsiniz.

Kick boks dersleri fiyatları aslına bakılırsa oldukça uygun fiyatlıdır. Yani her bütçeden ve herkese yönelik fiyatlarla kick boks kurslarına ve kick boks derslerine katılmanız mümkündür. Kick boks dersleri ücretleri için özel olarak teklif alarak derslere katılmanız mümkündür. Bu şekilde ailece katılabilir ve hem kendiniz için hem de aileniz için daha farklı bir etkinlik yaptığınız gibi kendilerini savunabilecekleri bir sporu da öğrenmeleri oldukça isabetli bir karar olacaktır. Çocuklar için kick boks dersi ücretleri yetişkinler için kick boks dersleri ücretlerine göre değişiklik gösterebileceğini de belirtmemizde fayda vardır. Çocuklarınızı da daha küçük yaşlardan itibaren kick boksa yönlendirmek için oldukça güzel bir sebep olacaktır. Çünkü şimdiden çocuklarınız için vereceğiniz bir karar ileride çocuklarınızın sağlığı ve mutluluğu için büyük bir adım olabilir.