BUDOKAİDO KUŞAKLARI VE BEKLEME SÜRELERİ

blog yazısı ekle !

BUDOKAİDO KUŞAKLARI VE BEKLEME SÜRELERİ

Hemen hemen birçok dövüş ve savunma sanatında sporcuların seviyelerini belirlemek için bir işaret amacıyla renkli aksesuarlar kullanılır. Bazı savunma sporlarında renkli eldiven kullanılırken budokaido gibi Uzakdoğu savunma sporlarında ise renkli kuşaklar kullanılır. Bu sistem aslına bakılırsa oldukça yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. Ayrıca bu kuşaklar uluslar arası geçerliliğe sahip bir derece sistemidir aynı zamanda. Diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi herkes kendine göre bir amaç için savunma sporlarını tercih eder ama herkes belirlediği amaca ulaşmak için aynı yolu kat etmek zorundadır. İşte kuşak ve derecelendirme sistemi de bu yollardan biridir. Her ne amaçla budokaido derslerine katılırsanız katılın sizlerde derece atlayarak bir üst kuşağa ulaşırsınız. Bu seviyeler sizin bu spor üzerinde ki çalışmalarınızın ve tecrübelerinizin de bir göstergesidir aynı zamanda. İsterseniz şimdi bir de bu derecelere ve bekleme sürelerine bir göz atalım;Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Tuğcu Fight Club Pt Studio

Yaşamkent

Ankara Yaşamkentte bulunan Tuğcu Fight Club PT Studio salonumuzda milli antrenörler eşliğinde ister birebir ister grup dersi olarak Pilates, Aletli refomer boks muay thai kick boks ,mma branşlarını yılların tecrübesi olarak vermekteyiz.

Tuğcu Fight Club PT Studio birebir özel dersler ayrıca grup dersleri boks, muay thai, kick boks ,mma branşlarında milli antrenörler eşliğinde özel dersler verilmektedir.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3132 Sokak No:21 Yaşamkent-Ankara

Şenol Kaysi Spor Akademisi

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi 385.Cadde No:19/A (Gölbaşı İlçe Jandarma Yakını) Gölbaşı - Ankara


Budokaido sporunda DAN imtihanları yapılarak sporcular seviye yükselirler. Şimdi DAN imtihanına katılmak için gerekli yaş ve bekleme sürelerine bir göz atalım. Ama bu arada belirtmemiz gereken bir şey vardır ki o da her savunma sporunda olan temel kuşak renkleri budokaido için de geçerlidir. Bu sebeple biz siyah kuşaktan itibaren sizlere anlatacağız.

Siyah kemer – DAN
sınav için gerekli olan yükselme zamanı aşağıdaki gibidir

Siyah Kemerden ' 1. Dan'a - 1 yıl bekleme süresi vardır ve 14 yaş ve üzeri sporcular katılabilir.

1.Dan' dan 2.Dan' a - 2 yıl bekleme süresi vardır ve 16 yaş ve üzeri sporcular katılabilir.

2.Dan' dan 3.Dan' a - 3 yıl bekleme süresi vardır ve 19 yaş ve üzeri sporcular katılabilir.

3.Dan' dan 4.Dan' a - 4 yıl bekleme süresi vardır ve 23 yaş ve üzeri sporcular katılabilir.

4.Dan' dan 5.Dan' a - 5 yıl bekleme süresi vardır ve 28 yaş ve üzeri sporcular katılabilir.

Yukarıda detaylı olarak yazdığımız derecelendirme sistemi son kuşak olan siyah kuşaktan DAN uzmanlık seviyesine geçiş süreleri ve yaş detayları olarak sizlerle paylaştık. Sizler de budokaido sporuna katılmak istiyorsanız daha detaylı bilgileri budokaido uzman hocalarından alabilirsiniz.