BOKS DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

BOKS DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

ANKARA BOKS DERSİ FİYATLARI

Boks dersleri ücretlerini sizler için araştırdık. Bu yazımızda genel olarak Ankara boks dersi saatlik ve aylık olarak boks ders ücretlerini sizler için araştırdık. Fakat bu ücretlerden bahsetmeden önce Ankara boks dersleri hakkında kısa bir açıklama yapmamız daha uygun olacaktır. Boks dersleri, bütün ağır savunma, savaş ve dövüş sporlarında olduğu gibi 1-2 saatlik ders aşamalarından oluşmaktadır. Bu süre size kısa gibi görünebilir fakat oldukça yeterli bir süre olarak uzman boks hocaları ve antrenörleri tarafından uzun çalışmalar neticesinde belirlenmiştir.

Bu yazımızda aşağıdaki konulardan bahsetmek istiyoruz;

 1. Ankara Boks Dersi Fiyatları
 2. Ankara Boks Kursu Dersi Ücretleri - Detay
 3. Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler için Boks'un Faydaları
 4. ANKARA'DA BOKS DERSİ VEREN SALONLAR
 5. Boks'a Kaç Yaşında Başlanabilir?
 6. Boks Sporu Tehlikeli mi?
 7. Boks Yaparak Kas Yapılır mı?
 8. Boks Yaparak Zayıflanır Mı?

ANKARA'DAKİ BOKS DERSLERİ-KURSLARININ FİYATLARI

 • ANKARA GRUP BOKS DERSLERİ
  • AYDA 8 GÜN - HER DERS 1,5 SAAT - AYLIK 500 TL
 • ANKARA BİREBİR ÖZEL BOKS DERSİ FİYATI
  • 5 SEANS 900 TL
  • 10 SEANS 1500 TL

BİLGİ NOTU: BOKS DERSİ FİYATLARI SEMTTEN SEMTE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR. BUNUN EN ÖNEMLİ NEDENLERİNDEN BİRİSİ SALONUN KİRASI VB DEĞİŞEN MALİYETLERDİR.

Ayrıca, Ankara Kickboks Kursları için tıklayın.

AŞAĞIDAKİ BOKS SALONLARI AnkaraSavunmaSanatlari.com SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARA "AnkaraSavunmaSanatlari.com Sitemize Özel İndirim Oranlarını" Sorunuz.

Ankara Boks Kursu Dersi Ücretleri - Detay

Boks sporu tarihi konusunda incelenecek olursa milattan önce 7. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Aradan uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen hala revaçta olan boks sporu, olimpiyatlarda da devam etmektedir. Türkiye'de de boks sporuna çocuklar, gençler, yetişkin erkek ve kadınlar tarafından oldukça hayranlık duyulmaktadır.

Boks ile profesyonel anlamda ilgilenecek çocuk bireyler için 11 yaşından itibaren Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden lisanslama işleri yürütülmektedir. Ankara'daysanız ve lisans almak istiyorsanız, Ankara boks kursu ders fiyatları konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekir. Çünkü profesyonel bir boksör olabilmeniz için bir kulüp bünyesinde olmanız size katkı sağlayacaktır.

Ankara'da yaşayan bireylerin tüm bu olanaklardan yararlanması için Ankara Boks Kursu Ders fiyatları konusunda ücret bilgisi edinmesi gerekmektedir. Ücret konusunda bilgi verecek olursak; 2022 yılında Ankara'da boks fiyatı özel ders ve grup dersleri olarak değişmektedir.

ÖZEL DERS: 10 ders 1500 TL ile başlamaktadır. 20 ders ise ücret olarak 2800 TL olarak belirlenmiştir.

GRUP DERSİ: Grup dersleri ise 2 gün için ücret konusunda 500 TL olmakta, 3 gün ise 700 TL fiyat olmaktadır. Söz konusu özel dersler günlük olarak da verilebilmektedir. Fiyat konusunda 150 TL olurken, 12 Ders için 1800 TL olabilmektedir.

 

Çocuklar, Gençler ve Yetişkinler için Boks'un Faydaları

Her spor dalının insan bünyesine faydası olduğu gibi boksun da insan sağlığına yararları bulunmaktadır. Ayrıca boks, birçok konuda hem zihinsel hem de fiziksel katkı sağlamaktadır. Bu katkılara biraz değinecek olursak;

Çocuk genç erkek kadın yetişkin fark etmeksizin boks insanların yağ ve kas dengesini düzenlemektedir. Birçok sporun yanı sıra, boks sporu sadece yağları eriterek kas yakımının önüne geçer.

Boksun en önemli faydalarından birisi de stresi azaltmasıdır. Boks yapan çocuk yetişkin erkek kadında fark etmeksizin kaygı ve stres daha az görülür.

Boks yapan genç veya yetişkin bireyler, boks antrenmanları sayesinde oldukça fazla kondisyon sarf ederek yağ yakımı gerçekleştirir.

Düzenli yapılan antrenmanlar sonucunda kalbin daha hızlı çalışması gerçekleşir. Bu sebeple kalp sağlığı açısından boks insanlara iyi gelmektedir.

Boks sporu teknik stratejileri nedeniyle, el ile göz koordinasyonu hâkimiyetinde de gelişme gösterilmesine yardımcı olur.

Boksun diğer bir faydası da kasların güçlenmesidir. Boksörler sadece kollarını güçlendirmezler. Aynı zamanda savunma ve saldırı hareketlerine geçebilmek için bacaklarını da güçlendirmektedirler. İki aşamalı gelişim sağlanması da vücudun dengeli bir şekilde gelişmesini sağlamaktadır. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için boks'un faydaları konusunda en önemli özelliklerden biri olarak vücudun dengeli olması da bilinmektedir.

Boks sporu yağ oksitlenmelerini de arttırmaktadır. Ayrıca kaygı ve stresin azalması sonucu yetişkin çocuk erkek veya kadın fark etmeksizin uyku kalitesini de arttırır.

Boks sporu sağlık açısından metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Bu da bağırsak hareketlerinin daha düzenli çalışmasını sağlar ve sindirim sorunları çözülmüş olur.

Boks yapan bireylerin daha fazla adrenalin sağladığı görülmektedir.

Boksun birçok yönden fayda sağlaması, Ankara'da yaşayan bireyleri de Ankara boks kursu ders ücretleri konusunda bilgi alma yönüne sevk etmiştir. Ankara boks kursu ders fiyatları ise semte göre değişiklik göstermektedir.

Nitekim özel ders fiyatları, ders başına 150 TL'den başlarken grup dersleri ortalama 500 TL'den başlamaktadır. Genellikle haftada 2 veya 3 gün olarak alınan grup dersleriyle bireyler sporcu kimliği sahibi olabilmektedirler. Yeteri düzeye gelen sporcular ise profesyonel anlamda gelişim gösterebilmek için daha fazla çalışmaya başlamaktadırlar. Bunun sonucunda ise ilerleyen süreçlerde müsabaka hazırlıkları başlamaktadır.

Özel ders ile grup dersi konusunda kısa bir bilgi verecek olursak; özel dersler hoca eşliğinde bireysel olarak alınan derslere denilmektedir. Grup dersleri ise toplu bir şekilde hoca eşliğinde alınan derslere denilmektedir.

Bu sebep boks sporunun bireysel ve grup dersleri olarak fiyatlandırması da değişmektedir.

 

ANKARA'DA BOKS DERSİ VEREN SALONLAR

AŞAĞIDAKİ BOKS SALONLARI AnkaraSavunmaSanatlari.com SİTEMİZE ÖZEL İNDİRİM VERMEKTEDİR.

SALONLARA "AnkaraSavunmaSanatlari.com Sitemize Özel İndirim Oranlarını" Sorunuz.

Yaşamkent İlker Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Ncm Personal Training

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 2983 Cadde No:72/A Yaşamkent-Ankara

Tuğcu Fight Club Pt Studio

Yaşamkent

Ankara Yaşamkentte bulunan Tuğcu Fight Club PT Studio salonumuzda milli antrenörler eşliğinde ister birebir ister grup dersi olarak Pilates, Aletli refomer boks muay thai kick boks ,mma branşlarını yılların tecrübesi olarak vermekteyiz.

Tuğcu Fight Club PT Studio birebir özel dersler ayrıca grup dersleri boks, muay thai, kick boks ,mma branşlarında milli antrenörler eşliğinde özel dersler verilmektedir.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3158 Cadde No:12/B Akıncı Plaza No:76 Yaşamkent-Ankara

Bed Fit Personal Training

Kızılay

devamını oku... Adres: Fevzi Çakmak Caddesi 2.Sokak No:30/A Kızılay-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Force Crossbox

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mah. 1598. Cad. Bilkent Plaza A3 Blok No:5 Ankuva İş Merkezi Yanı Bilkent - Ankara

Fit Flex Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677 Cadde No:3/A Çayyolu-Ankara

Big Town Academy

Cevizlidere

Big Town Academy - Spor Yüksekokul Mezunu Uğuz Öz dereceleri;

2013 WAKO Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonu 2 kez
2014 TAEKWONO Turkish Open 5.
2007 TAEKWONDO Türkiye 3.
2008 Kick Boks Türkiye Şampiyonu
2010 Kick Boks Türkiye 3.
2011 Kick Boks Türkiye 3.
2012 Kick Boks Türkiye Şampiyonu
2013 Kick Boks Türkiye Şampiyonu
2014 Kick Boks Türkiye 3.
2015 Kick Boks Türkiye 3.
2016 Kick Boks Türkiye 2.
2017 Üniversiteler Kick Boks Türkiye 3.
13 kez Kick Boks Ankara Bölge Şampiyonu
7 kez Kick Boks Ankara Bölge 2.
7 kez Kick Boks Ankara Bölge 3.
4 kez Taekwondo Ankara Bölge Şampiyonu
3 kez Taekwondo Ankara Bölge 2.
5 kez Taekwondo Ankara Bölge 3.

Kick boks tekme, yumruk, diz ve cilinch uygulamalarının bir araya getirilmesiyle oluşmuş bir dövüş sanatı sporudur. Bu 4 tekniğin bir araya gelmesiyle kick boks elektik yani seçmeci bir spor branşı olarak karşımıza çıkar.

Kick Boksa Başlama Yaşı Kaçtır?

Kick boks branşında profesyonel (lisanslı) sporcu olabilmek için 13 yaşından başlayıp 39 yaşa kadar devam edebilirsiniz. Egzersiz olarak kick boksa başlama yaşı ise yoktur. Kick boksu egzersiz, sağlıklı yaşam ve savunma sporu olarak her yaşta tercih edebilirsiniz.

Ankara'da kick boks eğitmeni arıyorsanız her yaş grubuna profesyonel hizmet vermekteyiz.

Kick Boks Sporuna Başlarken neler yapmalıyız?

-Öncelikle rahat egzersiz kıyafetleri tercih etmelisiniz. Yan taraflarında düğme ve fermuarlı kıyafetler uygun değildir.

-Spordan önce çok aç ya da çok tok olmamaya özen gösterin. Eğer egzersize çok aç karınla başlarsanız bu durum kick boks yaparken kan şekerinizin düşmesine neden olacaktır. Eğer çok tok olursanız bu durumda mideniz yorulacak ve kusmanıza bile neden olabilecektir. İdeal egzersize başlamadan 2-3 saat önce özellikle kaliteli karbonitratlar tercih edebilirsiniz.

-Güvenli ekipman kullanmanız sakatlanma riskinizi minimuma indirecektir. Bu tüm spor branşları için önemlidir. Tüm ekipmanların tam ve eksiksiz antrenmandan önce olması önemlidir.

-Alışma süresi için kendinize mutlaka zaman tanıyın. Uzun süre farklı spor dalları ile ulaşmış olsanız bile kick boks sonrasında hafif ağrılarınızın olması çok normaldir.

-Antrenman sonrası ağrıyan yerlerinizi esnetme yapmanız ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

-Kick boksu hayatınıza katmak için aceleci olmayın. Yaptığınız her hareket kas gücünüzü daha da arttıracaktır. Kendinize bu konuda zaman tanıyın.

-Haftada en az 3 gün egzersiz için zaman ayırmaya çalışın. Kick boks yapmadığınız diğer günlerde ise hayat disiplininizi sürdürün. Beslenme, uyku alışkanlığınız ve hareket sürenizi haftanın kalan günlerine yayın.
devamını oku...
Adres: Cevizlidere Mahallesi 1243 Sokak No:10/B Cevizlidere-Ankara

Fitown Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2402. Sk. No:5 Çayyolu-Ankara

Lets Fit Batıkent by Okay Köksal

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

Gorilbey Gym

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3036. Cadde No:56 Yaşamkent-Ankara

Z Fit Spor Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi 2. sokak No: 30/A Kızılay-Ankara

PilateSystem Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 2651. Cadde No:2-A Eryaman-Ankara

İncex Arena Spor Kulübü

İncek

devamını oku... Adres: Kızılcaşar Mah. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı (İncek Bulvarı - Atılım Üni kavşağı karşısı) No:174 İncek - Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Australia Sports Institute (ASI GYM)

Çankaya

devamını oku... Adres: Büyük Esat Mah. Kahraman Kadın Sokak 15/A Çankaya - Ankara

Ataform Spor Merkezi

Eryaman

ATAFORM DİYET VE SPOR Merkez'imizde Kick boks ve boks dersleri çocuklar, gençler,
yetişkinler ve kadınlara özel olmak üzere dört ayrı gruptan oluşmaktadır. Kendini savunmayı ve
dövüşmeyi öğrenmek isteyenler erkek ve kadın antrenör eşliğinde birebir veya grup derslerine
katılım sağlayabilirler. Ücretsiz deneme dersleri için bizi arayın.
devamını oku...
Adres: Eryaman Mahallesi Subaşı Sokak Ata Apartmanı No:27/A Ata Apartmanı Eryaman-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

 

Boks'a Kaç Yaşında Başlanabilir?

Özellikle iyi bir çocuk yetiştirmek isteyen ebeveynler "boks'a kaç yaşında başlanabilir?" sorusunu araştırmaktadırlar. Peki boks'a kaç yaşında başlanılabilir?

Eğer düzgün vücut hatlarına sahip bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız ideal olarak spora başlama yaşını 10 olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca profesyonel anlamda da iyi bir boksör olmak istiyorsanız, erken yaşlarda boksa başlamanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Ruhsal ve fiziksel gelişimin boksör olmaya uygun olabilmesi için ortalama yaş 10 olarak belirlenmiştir. Bu sebep ile ebeveyn olarak çocuğunuzu 10 yaşında boksa gönderebilirsiniz.

Ayrıca belirtmek gerekir ki, boksa başlamak için ideal yaş 10 olurken istediğiniz yaşa kadar devam edebilmektesiniz. Dilerseniz savunma amaçlı dilerseniz kilo verme amaçlı boks sporunu tercih edebilirsiniz. Her boksa giden ringe çıkacak diye bir kural yoktur. Ringe çıkmadan da antrenman yapabilirsiniz.

 

Boks Sporu Tehlikeli mi?

Çocuk yetişkin genç kadın erkek birçok kesimce merak edilen sorulardan birisi de boks sporu tehlikeli mi? sorusudur. Küçük yaşlardan itibaren çocuklarını bu spora yazdırmak isteyen bireyler yavrularına zarar gelir mi diye merak da etmektedirler.

Birçok kesim tarafından üzerine makaleler yazılmış bir sorudur boks sporu tehlikeli mi? sorusu. Nitekim birçok görüş ortak bir noktada toplanarak, boksun görsel bir spor olduğu yönünde fikir yürütmektedir. Boksta sürekli olarak yüz ve vücut bölgesine yumruk atıldığı için, en dikkat edilen sorulardan birisi beyinde herhangi bir sorun olup olmayacağıdır.

Bu konulara cevap veren Nurcan Çarkçı (Türkiye Şampiyonu) boksun şiddete ve saldırganlığa özendirmediğini belirterek, şuana kadar beyninde herhangi bir sorun yaratmadığına değindi.

Bu görüşe tezat olarak Prof. Dr. Cengiz Kuday; işin sonunun beyin hasarına yol açacağını değinmiştir. Ayrıca Muhammed Ali'nin parkinson olduğunu da belirtmiştir.

Boks sporunun tehlikeli olup olmadığına dair net bir bilgi yoktur. Fakat boks sporu gerek müsabakada gerekse antrenmanlarda gerekli koruma ekipmanları ile desteklenmektedir. Bu sebeple sporcular güven içerisinde spor yapabilmektedir.

 

 

Boks Yaparak Kas Yapılır mı?

Genç yetişkin kadın erkek fark etmeksizin boks yapan insanlarda kaslanmalar görünmektedir. Bu kas gücü bireyin verimli çalışmasına göre değişmektedir. Nitekim bu durum kısaca şu şekilde açıklanabilir;

Eğer ilk kez boks sporuna başlayacaksanız ücret veya belirli bir fiyat ödedikten sonra sizlere gerekli ekipmanları verirler ve antrenman için gereken saatte gelmeniz söylenir. Akabinde siz geldikten sonra ısınma hareketleri ile alıştırmalar yapılır. Daha sonra hocanın verdiği eğitim teknikleri tek başınıza veya size atanan biri ile karşılıklı teknikleri uygulamaya başlarsınız. Akabinde şınav ve mekik gibi insan gücüyle kas yapabileceğiniz hareketlere geçilir. Kısacası yeni başlayan biri de bu sayede verimli antrenman yaparsa kas gücü gelişimi sağlamış olur.

Eğer profesyonel bir boks sporcusuysanız, şınav ve mekik yetmediği için ek ağırlık çalışmaları da uygularsınız. Genellikle yumruk kombinasyonuna dayanan bu uygulamalar, çocuk genç erkek kadın yetişkin fark etmeksizin kol kasının yayılarak gelişmesini sağlar. Nitekim vücut geliştirmecilerinde kasın dik olarak çıkması kapanma hareketine olanak tanımaz. Bu sebep ile seri ağırlık çalışan boksörler rahat bir şekilde kapanabilmektedirler.

 

 

Boks Yaparak Zayıflanır Mı?

Boks sporu yapan insanların 1 saat civarında ortalama 600 ile 1000 kalori yaktıkları bilinmektedir. Eğer düzenli bir şekilde antrenman yaparsanız, sağlıklı kilo vermiş olursunuz. Nitekim sürekli koşmaya dayalı olan futbol düşünüldüğünde boksun daha fazla kalori yaktığı bilinmektedir.

Boks sporu sürekli olarak hareket gerektirmektedir. Eğer torba ile çalışıyorsanız, sürekli olarak elleriniz havada ve sallanır pozisyonda durursunuz. Yumruk atarken ayak kombinasyonu sağlar ve kalçanızdan güç alırsınız. Bu sebep ile sürekli hareket gerektirir ve bu hareketin sonucunda zayıflama kaçınılmaz olur.

Ayrıca bu tür yüksek tempo ve performans gerektiren sporları 1 günlük süre içerisinde yaparken bir süre çalışılıyorsanız bu sürenin karşılığında aynı sürede dinlenmeniz gerekmektedir. Çünkü kas ve kemik kütlenizin artması yani daha fazla kuvvet kazanmanız çalışma sırasında değil de dinlenme sırasında deforme olan kas ve kemik dokunuzun onarılması sırasında gerçekleşmektedir. Bu onarılma zamanı ise dinlenme yaptığınız zamandır. Bu nedenle haftalık olarak 3 gün ve ikişer saatlik çalışma süreleri ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Yukarıda yaptığımız açıklamanın ardından Ankara ilini baz alarak boks ders fiyatlarını sizler için inceledik. Bu ders fiyatları her il, ilçe ve spor kulüplerinde farklılık gösterebileceğini önceden belirtmemizde fayda vardır. Bu ücretler tek olarak boks sporu derslerinde toplu olarak katıldığınız boks derslerine göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle bir boks kursuna kayıt olmadan önce kurs antrenörleri ile yapacağınız görüşmeler ya da kampanyalar düzenleyen boks kurslarıyla görüşme yaparak bu fiyatlar üzerinde bir değişiklik yaptırmanız mümkün olabilir. Boks derslerine kişisel olarak katılma kararı aldıysanız sizin için özel bir fiyat istemeniz boks ders ücretlerinde yine bir değişiklik olmasına neden olabilir. Ayrıca bayanlar için, çocuklar için yine bu ders ücretleri de değişiklik gösterebileceğini tekrardan belirtmemizde fayda vardır.