BOKS DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

blog yazısı ekle !

BOKS DERSİ FİYATLARI NELERDİR?

Boks dersleri ücretlerini sizler için araştırdık. Bu yazımızda genel olarak boks dersi saatlik ve haftalık olarak ders ücretlerini sizler için araştırdık. Fakat bu ücretlerden bahsetmeden önce boks dersleri hakkında kısa bir açıklama yapmamız daha uygun olacaktır. Boks dersleri, bütün ağır savunma, savaş ve dövüş sporlarında olduğu gibi 2 saatlik ders aşamalarından oluşmaktadır. Bu süre size kısa gibi görünebilir fakat oldukça yeterli bir süre olarak uzaman boks hocaları ve antrenörleri tarafından uzun çalışmalar neticesinde belirlenmiştir.

Ankara'da Boks için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Boks


Ayrıca bu tür yüksek tempo ve performans gerektiren sporları 1 günlük süre içerisinde yaparken bir süre çalışılıyorsanız bu sürenin karşılığında aynı sürede dinlenmeniz gerekmektedir. Çünkü kas ve kemik kütlenizin artması yani daha fazla kuvvet kazanmanız çalışma sırasında değil de dinlenme sırasında deforme olan kas ve kemik dokunuzun onarılması sırasında gerçekleşmektedir. Bu onarılma zamanı ise dinlenme yaptığınız zamandır. Bu nedenle haftalık olarak 3 gün ve ikişer saatlik çalışma süreleri ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Yukarıda yaptığımız açıklamanın ardından Ankara ilini baz alarak boks ders fiyatlarını sizler için inceledik. Bu ders fiyatları her il, ilçe ve spor kulüplerinde farklılık gösterebileceğini önceden belirtmemizde fayda vardır. Ankara'da yaşayan ve boks sporu dersleri almak isteyen sporcular genel olarak ders saati başına 65 ila 145 TL arasında bir ücret ödemektedir. Haftalık olarak bu ücret yaklaşık 150 ila 240 TL aralığında değişmektedir. Bu ücretler tek olarak boks sporu derslerinde toplu olarak katıldığınız boks derslerine göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle bir boks kursuna kayıt olmadan önce kurs antrenörleri ile yapacağınız görüşmeler ya da kampanyalar düzenleyen boks kurslarıyla görüşme yaparak bu fiyatlar üzerinde bir değişiklik yaptırmanız mümkün olabilir. Boks derslerine kişisel olarak katılma kararı aldıysanız sizin için özel bir fiyat istemeniz boks ders ücretlerinde yine bir değişiklik olmasına neden olabilir. Ayrıca bayanlar için, çocuklar için yine bu ders ücretleri de değişiklik gösterebileceğini tekrardan belirtmemizde fayda vardır.