EVDE AİKİDO ÖĞRENİLİR Mİ?

blog yazısı ekle !

EVDE AİKİDO ÖĞRENİLİR Mİ?

Kimi spor dalları evde yapılmaya uygunken kimi spor dalları ise uzman kişiler tarafından belli kurumlar içerisinde yapılır. Evde yapılan sporlar genellikle yapılması kolay ve rahat algılanabilen sporlardır. Bu tip sporlar, spor dalları arasına girmez. Nitekim bu tip sporlar, ana spor dallarının birer parçasıdır. Ondan ötürü evde yapılan spor dallarında herhangi bir uzmanın yardımına gereksinim duyulmaz. Ancak kimi spor dalları ise alanında uzman kişiler tarafından öğrenilmesi ve eğitiminin alınması gereken spor dallarıdır.Günümüzde bu spor dalları arasına birçok spor kolu girmektedir. Evde yapılan sporlar sadece belli birtakım hareket ve teknik bilgi gerektirmeksizin bir oluşum sergilerken eğitim alınması gereken spor dalları teknik bilgi ve uzman bir eğitmen gerekmektedir.

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Gym K Training

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3300. Sok. No:2 Yaşamkent-Ankara

1on1 Personal Training

Çankaya

KICKBOKS-BOKS
Kas kütlenizi artırmak, zayıflamak, sıkılaşmak, yağ yakımı ile sağlıklı bir vücuda kavuşmanız,ve etkili savunma tekniklerini öğrenmeniz ile de kendinize olan güveninizin artması için yapılan bir spordur.devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

Home Pilates

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mahallesi 435. Cadde 458. Sokak 24/9 Çankaya-Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

Light Up Pilates

Oran

Light Up Pilates Stüdyosu'nun kurucusu ve eğitmeni olan Gökçen S. Zahidullahoğlu, spor hayatına 14 yaşında TÜTAV (Türk Tanıtma Vakfı) bünyesinde halk dansları ile başladı. Burada modern dans eğitimleri de alarak altı yıl boyunca birçok ülkede Türkiye'yi temsil etti.

Üniversite öğrenimine devam ettiği sırada fitness sporuyla tanıştı, mezun olduktan sonra spor hayatına ve kariyerine bu dalda devam etti. Ardından Türkiye Jimnastik Federasyonu'ndan, step-aerobik branşında antrenörlük belgesini aldı.

Daha sonra, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu'ndan sırasıyla 1. ve 2. Kademe antrenörlük belgelerini de alarak çalışma alanını genişletti. 10 yıldır uzmanlaştığı dallarda grup derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler de vermektedir.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan yenilikçi antrenman türlerinden pilates ve kinesis konusunda hem ulusal hem de uluslararası birçok seminere, sertifika programlarına ve workshop'a katılarak eğitimler aldı. Postür bozuklukları (skolyoz, kifoz, hiperlordoz vb.) analiz ve tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası egzersizler konusunda uzmanlaştı.

Eklem ve omurga rahatsızlıkları (bel-boyun) ile diz problemlerinin giderilmesi konusunda fiziksel problemleri olan kişilerle çalıştı.

Hamile ve yeni doğum yapanların yanısıra, osteoporoz ve obeziteye bağlı şikayetleri olan kişilerle de çalışarak bireylerde iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Kariyerine Lightup Pilates Stüdyosu'nda devam etmektedir.devamını oku...
Adres: Esat Özoğuz Sokak No:5 Or-An-Ankara

Team Karan

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. Park Cad. No:19 / A - 3 Çayyolu - Ankara

My Gym

Çankaya

My Gym
Aile olarak gelenlere %20
2 veya üstü gelen kişilere %10 (sadece peşin ödemelerde)
Emniyet personeli ise %30 indirimimiz mevcutdevamını oku...
Adres: Gaziposmanpaşa Mah. Nene Hatun Cad. No: 56 Çankaya - Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Touche Trainer Pilates Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mah. 2945. Cadde No:85 Çayyolu - Ankara

Kent Dans Savunma Sanatları

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Performance Training

Balgat

devamını oku... Adres: Balgat Mah. 1416. Sokak 3/B Balgat - Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara


Günümüzde popüler spor dalları arasına giren aikido ise mutlaka bir uzman eşliğinde ve bir eğitim kurumundan eğitiminin alınması gereken bir spor dalıdır. " Evde aikido öğrenilir mi?" sorusu sık sık gündeme gelen bir soru kalıbıdır. Ancak bu soruda bilinmesi gereken temel nokta bu spor dalının evde yapılamayacağıdır. Zira bu spor dalı içerisinde teknik bilgi gerektiren birçok hareket ve duruş barındırmaktadır. Dolayısıyla bunların bilgisine uzman aracılığıyla ulaşmadan önce kesinlikle evde, kendi başınıza denememelisiniz.

Öte yandan fiziksel olarak birtakım sıkıntılar yaşamanızın yanı sıra evin içerisinde de belli kazalara gebe olabilirsiniz. Bu tip durumlarla karşı karşıya kalmamak için ev içerisinde, kendi başınıza bu türden spor gruplarını denememenizde fayda var. Günümüzde evde birçok spor dalının yapılabildiğine dair söylentiler bulunmaktadır. Ancak bunlar kendi içerisinde kalıpsallaşmış düşünce kalıplarıdır.

Ankara içerisinde aikido sporuna dair bugün eğitim veren birçok kurum bulunmaktadır. Bu kurumlar içerisinde bulundurdukları uzmanlar eşliğinde aikido öğrenmek isteyenlere kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Aikido kişinin sinirlerini mental olarak yatıştıran buna bağlı olarak kişinin fizyolojisine pek çok açıdan fayda sağlayan bir spor dalıdır. Dolayısıyla bu ve buna benzer spor dallarının evde, kişinin kendi başına yapmaması önerilir. Öte yandan yukarıda da bahsettiğimiz üzere kişi bu spor dalını yapmakta farkında olmadan belli sıkıntılar yaşayabilir.