TÜRKİYE’DE JİU JİTSU

blog yazısı ekle !

TÜRKİYE’DE JİU JİTSU

Jiu jitsu savunma sporu herhangi bir silah kullanılmadan ya da kısa bir silah kullanarak rakibine karşı kendini savunduğu, bedeninde de koruyucularını kuşanarak mücadele edilen dövüş sporudur.

Ankara Jiu jitsu kurslarında yetiştirilen sporcular özellikle son yıllarda başarıları ile ülkemizi gururlandırmışlardır. Ankara ile başlayıp daha sonra yurdumuzun çeşitli bölgelerinde veya şehirlerinde aynı başarıları yakalamışlardır. Bu da ülkemizde jiu jitsu savunma sporunun hem antrenörlerin hem de sporcuların takım ruhunu benimseyerek çalışmalarını bu yönde ilerletmişlerdir.Özelliklede son yıllarda uluslararası müsabakalarda nilay türüdü, tuğba yeniçul, Abdullah çaldır gibi isimler şampiyonluğu kazanırken yılmaz güleç, bilge özkan, esin akkin, emir cengiz sporcularımız ikinci olmuşlardır, ali şeker ise üçüncü olmuştur.

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Step Pilates

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Guniz Sokak No:33/2 Tunalı - Ankara

Tuğcu Fight Club Pt Studio

Yaşamkent

Ankara Yaşamkentte bulunan Tuğcu Fight Club PT Studio salonumuzda milli antrenörler eşliğinde ister birebir ister grup dersi olarak Pilates, Aletli refomer boks muay thai kick boks ,mma branşlarını yılların tecrübesi olarak vermekteyiz.

Tuğcu Fight Club PT Studio birebir özel dersler ayrıca grup dersleri boks, muay thai, kick boks ,mma branşlarında milli antrenörler eşliğinde özel dersler verilmektedir.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3132 Sokak No:21 Yaşamkent-Ankara

Ncm Personal Training

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 2983 Cadde No:72/A Yaşamkent-Ankara

Krav Maga Ankara

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Kaplan Caddesi No:8 Bordo Platinum Plaza Girişi (Başkent Yüzme ve Self Defans Savunma Akademisi) Eryaman - Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Pilates Studio

Maltepe

devamını oku... Adres: Maltepe Mah. Şehit Gönenç Cad. 16 / B Maltepe - Ankara


Bu dereceler sadece sporcuların başarılarını değil aynı zamanda Türkiye'nin belirli seviyeye ulaştığını kanıtlar niteliktedir. Her uluslararası müsabakadan başarı elde edilmesi sporcularının yeteneklerini, antrenörlerin de bilgi ve donanımlarının mükemmel olduğunun kanıtıdır. Uluslararası yarışmalarda sadece başarı kazanmak önemli değildir. Bunlara ek olarak tecrübe kazanmak ve ders çıkarmak gerekmektedir.

Türkiye'de yetişmiş olan sporcular, antrenörler jiu jitsu savunma sporunda her geçen gün kaliteyi ve seviyeyi de arttırmaktadır. Jiu jitsu kurslarında yetiştirmiş olduğu sporcuların sayısı artmaya devam etmektedir. Böylece jiu jitsu savunma sporuna olan ilgi ve bilgi de giderek artmaktadır. Çünkü herhangi bir konuyu, sporu hakkında bilgi sahibi olunmadan sevmek ve ilgi gösterilmesi beklenemez. Kazanılan başarılar ile hem ulusal hem de uluslararası alanda bilgileri paylaşmaktayız.

Bu başarılar farklı kategorideki sporcularımıza borçluyuz; minikler, gençler, yıldızlar, büyükler. İlk bakışta sadece yetişkinlerin jiu jitsu savunma sporundaki müsabaka katılımları gibi algılansa da miniklerin ve bayanlarında bu alanda yeteneklerini sergilediklerini görmekteyiz.

Jiu jitsu kurslarının farklı bölgelerden yetiştirmiş olduğu sporcuları ile ülke çapında bu faaliyetlerin devam etmesi gerektiği kanısındayım. Kazanılan başarılar bu sonuca ulaşmamızda bize rehberlik etmektedir. Bu yazdıklarımız abartı gibi görünse de yukarıda belirttiğimiz isimler somut örneklerdendir ve ileriki yıllarda bu isimlerin artacağından şüphemiz yoktur.

Ankara jiu jitsu kursları başta olmak üzere yaşadığınız bölge veya size yakın olan kursa kayıt yaptırmanız yönündedir tavsiyelerimiz.