JİU JİTSU ANTRENMANLARI

blog yazısı ekle !

JİU JİTSU ANTRENMANLARI

Antrenman; sürekli ve farklı çalışmalar yaparak sporcunun zihinsel, ruhsal, bedensel ve taktik açısından hazır bulunmasıdır şeklinde tanımlayabiliriz. Jiu jitsu antrenmanları da kurslarda verilen eğitimler arasında gerek kurs içi gerek de ekstra sporcunun boş zamanları için oluşturulan çalışma programlarıdır.
Jiu jitsu antrenmanlarında müsabakalarda jiu jitsu kurallarına uygun olarak teknik, yöntem ve bütün becerileri geliştirme doğrultusunda hazırlanana planlı çalışmaların tümüdür. Jiu jitsu antrenmanları sporculara özgü antrenörler tarafından hazırlanmaktadır. Böyle olması çalışmaların daha etkin ve verimi de beraberinde getirecektir.

Ülkemizde jiu jitsunun gerek ulusal yarışmalarda gerekse uluslararası arena da sürekli artan hızına karşılık olarak antrenmanlara olan önemi de arttırmıştır.

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Step Pilates

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Guniz Sokak No:33/2 Tunalı - Ankara

Tuğcu Fight Club Pt Studio

Yaşamkent

Ankara Yaşamkentte bulunan Tuğcu Fight Club PT Studio salonumuzda milli antrenörler eşliğinde ister birebir ister grup dersi olarak Pilates, Aletli refomer boks muay thai kick boks ,mma branşlarını yılların tecrübesi olarak vermekteyiz.

Tuğcu Fight Club PT Studio birebir özel dersler ayrıca grup dersleri boks, muay thai, kick boks ,mma branşlarında milli antrenörler eşliğinde özel dersler verilmektedir.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3132 Sokak No:21 Yaşamkent-Ankara

Ncm Personal Training

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 2983 Cadde No:72/A Yaşamkent-Ankara

Krav Maga Ankara

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Kaplan Caddesi No:8 Bordo Platinum Plaza Girişi (Başkent Yüzme ve Self Defans Savunma Akademisi) Eryaman - Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Pilates Studio

Maltepe

devamını oku... Adres: Maltepe Mah. Şehit Gönenç Cad. 16 / B Maltepe - Ankara


Ülkemizin önde gelen şehirlerden Ankara'da son yıllardaki gelişmeleri yakından takip ederek düzenlemelerini ve sistemlerini bu doğrultuda hazırlamaktadır. Öyleyse Ankara jiu jitsu kurslarında verilen antrenmanlar ile sporcuların dayanıklılığını arttırarak yorulma olayını minimum seviyeye indirmektedir. Böylece oluşan yorgunlukta sporcu kendini çabucak toparlayarak kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Jiu jitsu antrenmanlarında çalışmalar kademeli artarak devam etmektedir. Buna bağlı olarak yoğun çalışmaları birden sporcuya kazandırmaya çalışmak ne verimli olacaktır n ede istikrarlı. Ayrıca sporcunun kırılan azmi de istenilmeyen sonuçları beraberinde getirecektir. İşte bu çalışmalarda uzman desteği çok önemlidir. Uzman veya antrenörlerin uygulayacağı bilinçli yol ve yöntemlerde başarıyı yakalamak çok kolaydır. Antrenörlere göre olması gereken kademeli artan çalışmalar şeklinde olmasıdır.

Jiu jitsu antrenmanları antrenör ve sporcunun birebir çalışması ile gerçekleştirilmesi daha sağlıklı olacaktır. Çünkü her sporcunun verilen teknik bilgiyi öğrenme derecesi ve süresi farklıdır. Bu durumlar antrenör tarafından gözlemlenerek öğrenciler gruplara ayrılarak verilecek eğitimler bu kriterlere göre verilir. Böylece eksik olan yönleri güçlendirmek kısa zamanda olacaktır.

Jiu jitsu antrenmanları farklı çalışmalar ile yapılmaktadır. Yani bir beceriyi geliştirmek için teknolojik aletlerle veya manuel aletlerle veya çalışma teknikler ile geliştirilir. Bunlar, kum torbaları, çalışma yastıkları, koşu bantları gibi malzemeler olabileceği gibi barfiks çalışmaları, uzun koşular gibi farklı yöntemlerde uygulanabilir.

Jiu jitsu antrenmanları sporcunun vücudunda kısa sürede uyum sağlayacaktır. Böylece saatlerce çalışmak yerine belirli saat aralarında ve düzenli çalışmak sporcunun kondisyonunun artmasına katkıda bulunacaktır.