BOKSA BAŞLAYANLAR İÇİN: BOKSUN TEMELLERİ

blog yazısı ekle !

BOKSA BAŞLAYANLAR İÇİN: BOKSUN TEMELLERİ

ANKARA BOKS FİYAT

Boks Neyi Hedefler?Boks beceri, görgü, hız ve saldırganlık gibi karışık teknikler içeren bir dövüş sporudur. Tüm bunlar bir araya gelerek inanılmaz bir güç ve ustalık sahneye koyar. Diğer her şeye benzese de boksta her şey başlangıçta başlar. Usta bir boksör olmak için mutlaka temel lazımdır. Usta boksör yumruk repertuarı, savunma ve bloklama, savuşturma, karşı hamle, ayak, duruş ve stratejiyi hepsini bir arada gerçekleştirebilecek ve harika bir saldırıya dönüştürecek şekilde kendini geliştirmelidir. Temel olarak öğrenmeniz gereken en önemli teknikler, ayak duruşları, yumruklar, savunma hareketleri ve bunların kombinasyonlarıdır.My Gym

Çankaya

My Gym
Aile olarak gelenlere %20
2 veya üstü gelen kişilere %10 (sadece peşin ödemelerde)
Emniyet personeli ise %30 indirimimiz mevcutdevamını oku...
Adres: Gaziposmanpaşa Mah. Nene Hatun Cad. No: 56 Çankaya - Ankara

Kent Dans Savunma Sanatları

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936.Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

G Training Vip

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:40 Bahçelievler - Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Pilates Place

Çankaya

Pilates Place siz değerli üyelerimizin yaşam kalitesini artırmak için hizmet veriyor. Ferah, şık ve eğlenceli konseptiyle sizleri bekliyor.

Alışılmış spor salonlarının sıradanlaşmış egzersiz metodları yerine, tamamen kişiye özel egzersiz programları uygulanır. Uzman eğitmenler eşliğinde önce postür ve vücut analizi yapılır. Çıkan sonuçlar ele alınarak üzerinde durulması gereken noktalar belirlenir. Size özel egzersiz programı oluşturulur ve düzenli olarak uygulanır.

Pilates Place üst seviye eğitim sistemlerini, son teknoloji ekipmanlarıyla sizlerle buluşturuyor.Bünyesinde bulunan aletli pilates , TRX ve çeşitli fonsiyonel ekipmanlarla çeşitlilik sağlıyor. Pilates Place'da kendizi farklı ve özel hissedeceksiniz.devamını oku...
Adres: Uğur Mumcu Caddesi Kaptanpaşa Sokak 29-A Çankaya-Ankara

Gym Button

Çankaya

devamını oku... Adres: Hilal Mah. Rabindranath Tagore Merkez 69 / B Çankaya - Ankara

NCore Training Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3066. Sokak No:21 Çayyolu-Ankara

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Level Up Fitness Center

Keçiören

Level Up 2015 yılında Mustafa Yaman ve Samet Çetin ortaklığında LEVEL UP FITNESS CENTER adıyla Tepebaşı Mahallesi Çığ Sokak No:62 Keçiören Ankara adresinde kurulmuştur. Profesyonel işletmecilik anlayışıyla en iyi ve en sağlıklı şekilde hizmet vermek için profesyonel ekipmanlar ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sağlıklı yaşam, sağlıklı spor için sürekli yenilikler ve araştırmalar yaparak hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşıyoruz. Aileler çocuklarını çocuk kulübüne getirip onlar spor yaparken çocukların da eğlenerek veya ödevlerini yaparak ebeveynlerini bekleyebilirler. Spor sonrası Teras Cafe'de dinlenmek, kısacası yaşam seviyenizi yükseltmek için gerekli hizmeti vermeye hazırız.devamını oku...
Adres: Tepebaşı Mahallesi Çiğ Sokak No: 62 Keçiören-Ankara

1on1 Personal Training

Çankaya

KICKBOKS-BOKS
Kas kütlenizi artırmak, zayıflamak, sıkılaşmak, yağ yakımı ile sağlıklı bir vücuda kavuşmanız,ve etkili savunma tekniklerini öğrenmeniz ile de kendinize olan güveninizin artması için yapılan bir spordur.devamını oku...
Adres: Reşit Galip Caddesi No:2/B 100.Yıl Mahallesi Çankaya-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Touche Trainer Pilates Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mah. 2945. Cadde No:85 Çayyolu - Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi No:36/16 Çayyolu-Ankara

FMS Training Academy

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Yukarı Bahçelievler Mahallesi 65.Sokak 12/A Bahçelievler-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

İkra Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni batı mah. 2349. sk. genel-iş 11 sitesi ısı merkezi üstü Batıkent-Ankara

Cihan Spor Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. Cadde 59 / A Ümitköy - Ankara

İkra Spor Kulübü - Çakırlar

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2222. Cad. Kozlu Yuva Evleri 4/C-1 Batıkent-Çakırlar-Ankara

Real Fight Academy

Yaşamkent

devamını oku... Adres: 3251.Cadde Besa Nova Plaza 1 D-2 Yaşamkent


Boks Teknikleri Değişebilir

Savaşta, doktrin ordu tarafından kullanılan taktikler ve stratejiler kümesidir. Eğer boks için bir benzetme yapılacak olursa doktrin boks kulübünde kullanılan taktikler ve stratejiler kümesi olarak tanımlanabilir. Buna karşın boksta askeriye gibi resmi kurallar ve değişmez teknikler yoktur. Her antrenör, spor kulübü, dernek ya da boks organizasyonu boksu farklı öğretir ve en çok öne çıkan şey antrenörün felsefi ve tecrübe olarak gelişmiş olmasıdır. Genellikle antrenörler öğrencilerine bilgiyi verirler ve bir yolla onları eğitirler, bu öğrencilerinin de ileride öğretme stilini belirleyebilir. Nasıl öğrendiysen öyle öğretirsin. Bazen antrenörler diğer antrenörlerin neler yaptığını görmek için sınıfları bir araya getirebilir ve bilgilerini genişletmek için diğer sporcuların tekniklerinden faydalanarak kendi sınıfının tekniklerini geliştirebilir. İyi antrenörler işe yarayan tekniklerin hepsini hangi durumlara uygun olduğunu test ederler ve eğer gerekli görürlerse kendi eğitim yöntemlerini yeniden belirlerler.

Bir spor salonunda boks yapmaya başladığınız zaman ihtiyacınız olan her türlü malzeme elinizin altında olacaktır. Etrafınızda sizinle aynı deneyimi paylaşan insanların olması sizi daha hızlı geliştirir. Sağlıklı ve fit olmak için gelen diğer insanlarla beraber sizde Ankara spor salonları ile dövüş sporları yapmaya başlayabilirsiniz.

Boks İçin Gerekli Malzemeler

Boksa başlamak için ihtiyacınız olan iki şey vardır: egzersiz kıyafetleri ve spor ayakkabılar. Egzersiz kıyafetleri olarak şort, tişört gibi elinizde ne varsa onu kullanabilirsiniz. Önemli olan çalışmanızı kısıtlamıyor olmasıdır. Rahat olduğunuz sürece üzerinize bir şey giymeseniz de olur. Kişinin kendi egzersiz rahatlığına göre tercih etmesi gerekir. Spor salonunda ayaklarınızı korumanız gerekir. Yalın ayak koşmak çok sağlıklı bir tercih değildir. Rakibinizi yalın ayak düşürmek zor olabilir. Sahip olmanız gereken en temel boks malzemeleri bunlardır.