BRAZİLİAN JİU JİTSU DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

blog yazısı ekle !

BRAZİLİAN JİU JİTSU DERSLERİNE KİMLER KATILABİLİR?

Brazilian Jiu jitsu oldukça geniş bir halk kitlesine hitap eden bir spordur. Bu sebeple de her yaştan ve her kesimden sporcuları bulunan evrensel bir savunma sporudur. Böyle de olmasının nitekim birçok sebebi bulunmaktadır. Zaten bu yazımızı okuyorsanız Brezilian Jiu jitsu sporuna yeni başlayacağınız anlamına gelmektedir. Şimdi sizler için bu sorulara cevap olacağını düşündüğümüz bilgileri paylaşacağız.Regnum Roxx Sport

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara


Brazilian Jiu jitsu derslerine her yaştan insanın katılabildiğini söylemiştik. Bunun birçok sebebi vardır. En önemli sebebi de nitekim diğer savunma ve dövüş sporlarına nazaran daha hafif bir spor olması ve daha nazik bir savunmayı benimsemesidir. İşte bu nedenle en çok çocuklar, bayanların ve ileri yaşlarda ki spor yapmak isteyen öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Çünkü ebeveynler çocukların bir spor ile ilgilenmesini ister. Fakat bu spor çocuklarına zarar vermeden faydalı olabilecek bir spor olması gerekir. Ayrıca diğer bir tercih edenler listesinin başında bayanlar gelmektedir. Bayanların da BJJ savunma sporunu tercih etmesinin birden fazla sebebi bulunmaktadır. Bu tercih sebeplerinin başında kendini koruma, savunma ve egzersiz amaçlı spor tercihleri gelmektedir. Hiç şüphesiz Brezilian Jiu jitsu tüm bu istekleri karşılayabilecek niteliktedir. Sadece bununla da kalmayarak yetişkinlerin savunma ve spor ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. BJJ savunma sporunu bir diğer tercih eden öğrenciler ise ileri yaşlarda bulunan kişilerdir. Yani savunma sporu ile ilgilenmek isteyip te sağlık sorunu yaşayabilecek durumda olan öğrenciler çok rahat bir şekilde BJJ savunma sporu ile ilgilenebilirler.

Brezilian Jiu jitsu daha önceden de bahsettiğimiz gibi her yaştan, her cinsten ve her kesimden birçok insana hitap eden sağlıklı yaşam kaynağınız ve kendinize savunma mekanizması oluşturabilmeniz için oldukça önemli bir spordur. BJJ, insanların fiziksel, ruhsal ve psikolojik gelişimleri için oldukça faydalı bir olmasının yanı sıra ileri yaş grubu sporcuların da daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerine yardımcı olmaktadır. Diğer bir yandan BJJ öğrencileri derslere katılırken yaşlarına uygun sınıflarda derslere katılarak derslerden daha fazla yararlanabilmektedirler.