BRAZİLİAN JİU JİTSU DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

blog yazısı ekle !

BRAZİLİAN JİU JİTSU DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

Bu yazımızda; Brazilian Jiu jitsu derslerine yeni başlamak isteyen sporcular için günde ve haftada kaç saat ders süreci vardır? Bu soruyu sizler için cevapladık. Tabi ki her savunma ve dövüş sporunda olduğu gibi Brezilian Jiu jitsu sporunda da standartlaşmış bir ders saati vardır. Fakat diğer sporlar kadar ağır bir çalışma temposu olmayan BJJ için çalışma süresi diğer dövüş ve savunma sporlarına oranla biraz daha fazla olabilmektedir. Yani her dövüş ve savunma sporu yaklaşık olarak 1 ila 1 buçuk saat olarak yapılan dersler Brezilian Jiu jitsu sporunda ise 1 buçuk ila 2 saate kadar dersler yapılabilmektedir.Regnum Roxx Sport

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara


Özellikle kas, kemik ve eklem gelişimine etki eden dövüş ve savunma sporları haftada 3 gün ve birer gün ara verilerek yapılır. Yapılan araştırmalara göre bir gün ara verilerek yapılan sporlar kas ve kemik gelişimini sağladığı belirlenmiştir. En çok yapılan yanlış çalışma sırasında kas ve kemiklerin geliştiğini sanarak daha ağır ve uzun süreli çalışmaktır. Aslında bu çok yanlış bir düşüncedir. Çünkü kaslar ve kemikler çalışma sırasında deforme olur ve dinlenme sürenizde kas ve kemik dokunuz onarılarak gelişimi sağlanır. Bu durumu etkileyecek en önemli faktörlerden biri de ders süreleridir. Her spor için belirli bir çalışma ve ders süresi bulunmaktadır. Bu süre optimum olarak belirlenmiştir. Yani bu belirlenen sürenin altında olması sporcuya hiçbir yarar sağlamadığı gibi üzerinde olması da ciddi sakatlanmalara sebebiyet verebilmektedir.

Brazilian Jiu jitsu sporu daha önceden de bahsettiğimiz gibi diğer dövüş ve savunma sporlarına nazaran daha hafif bir spordur. Bu da çalışma süresini 1 buçuk ila 2 saat arasında olmasını sağlamaktadır. Bu süre kısa gibi görünebilir. Fakat aslında oldukça kısa bir ders süresi olduğunu düşünüyorsanız durum pek te öyle değildir. Çünkü dövüş ve savunma sporları yüksek tempo ve performans gerektiren sporlar olduğu için uzmanlar tarafından en uygun ve en ideal sürenin 1 buçuk ila 2 saat aralığında olduğunu belirlemişlerdir.