ÇOCUKLAR İÇİN TAE BO NEDEN ÖNEMLİDİR?

blog yazısı ekle !

ÇOCUKLAR İÇİN TAE BO NEDEN ÖNEMLİDİR?

Tae bo her kesimden, her yaştan ve her cinsten insan için oldukça büyük öneme sahiptir. Tae bo nun bugüne kadar keşfedilmiş onlarca hatta yüzlerce yararı bulunmaktadır. Ayrıca her geçen gün yapılan araştırmalar neticesinde de yeni yararları ortaya çıkmaktadır. Her insanın tae bo sporunu tercih etmesinin sebepleri vardır. Bu sebeplerin başında da nitekim sağlıklı olmak ve daha fit ve düzgün bir vücuda ulaşmak gelmektedir. Ama biz bu yazımızda sadece çocuklar için tae bonun öneminden bahsedeceğiz. Çünkü tae bo hem temposu itibariyle hem de hareketleri itibariyle çocuklar için oldukça uygun bir spordur. Yapılan araştırmalara göre en uygun spora başlama yaşı çocukluk dönemlerinde ve 7 ila 11 yaş aralığında olduğu belirlenmiştir.


Park Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. Park Cad. No:19 / A - 3 Çayyolu - Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Regnum Roxx Sport

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/F Regnum Sky Tower Çukurambar - Ankara

Favori Gençlik ve Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Necatibey Caddesi 51-1/B Kızılay-Ankara

Gürkan Aktepe Personal Training Coach

Çayyolu

devamını oku... Adres: Dumlupınar Cad. Erler Mah. Eskişehir Yolu Prestij Konutları İçi Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu - Ankara

Silla Spor Kulübü Batıkent

Batıkent

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇMEdevamını oku... Adres: Turgut Özal Mahallesi 2209. Cadde No:47 B/C Batıkent-Ankara


Çocuklar gelişim sürecinde oldukları için bu dönemlerini bir spor alanına yönelerek geçirmeleri oldukça önemlidir. Çünkü bu dönemde çocukların vücutları oldukça esnek ve spor için oldukça uygun durumdadırlar. Hem metabolik olarak hem de psikolojik olarak bir spora yönelmeleri ileriki yaşam dönemlerinde de oldukça rahat etmelerini sağlayacaktır. Ebeveynlerin çocukları için tercihi tae bo sporundan yanadır. Çünkü hem şiddet içeriği olmamasından dolayı hem de kişiye özel temposunun ayarlanabilir olmasından dolayı ilk tercihleri olmaktadır. Tae bo çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini tamamlayıcı nitelikler taşımaktadır ve çocuklar için belki de tercih edilebilecek en uygun spordur.

Çocukların gelişim sürecinde en çok ihtiyaç duydukları düzenli ve dengeli kas, kemik ve eklem dokularının oluşmasının yanı sıra psikolojik olarak ta gelişimlerini tamamlamaları gerekmektedir. Yani çocuklar hem fiziksel gelişimlerini sağlayacak hem de psikolojik gelişimlerini sağlayacak tae bo sporuna yönlenmeleri bütün gelişim süreçleri için oldukça yararlı olacaktır. Kas ve kemik dokularını tahrip etmeden hızlı bir şekilde kas ve kemik oluşumuna yardımcı bir spordur tae bo. Bu sebeple ebeveynler çocukların yaşına en uygun çalışma temposunun seçilerek çocuklarına uygulanmasını istemektedir. Spor salonu ve spor merkezlerinde de ailelerin bu isteği doğrultusunda çocuklara özel olarak ayarlanmış tae bo dersleri verilmeye başlanmıştır.