KARATE DERSİ FİYATLARI

blog yazısı ekle !

KARATE DERSİ FİYATLARI

Karatenin 1962 yılında ülkemize gelmesi ile pek çok öğrenci yetiştirilmesi karatenin farklı şehirlere yayılımını sağlamıştır. Karate için açılan özel kurslar ile kalıcılık sağlanmış oldu.

Karate kurslarına kısa sürede ülkemiz de büyük ilgi gösterilmesi kurslara olan talebi arttırmıştır. Kursların kalabalık, sıkıcı olmasını önlemek için salonlarda öğrenci sayısı yeteri kadar ayarlanır. Böylece eğitmenlerin ders süresince öğrenciler ile birebir ilgilenme kolaylığı sağlanarak öğrencilerin bilgileri doğru ve düzgün bir şekilde algılaması sağlanır.

Ankara'da Karate için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Karate


Başta Ankara, Konya, İstanbul gibi şehirlerimizin öncülüğünü yaptığı kurs açma faaliyeti zaman içerisinde hız kazanmıştır. Büyük şehirlerimizden Ankara'yı ele alacak olursak, mevcut kurs fiyatlarının yapılan araştırmalar sonucunda ortalama 73 TL ile 147 TL olduğu belirlenmiştir. Fiyatların değişimine sebep olan faktörler vardır. Bunlar; kursun bulunduğu semt, il, kursta verilen ders süreleri, hocaların tecrübesi, derslere katılan öğrenci sayısı, verilen dersler bireysel olarak alınması ya da grup çalışmaları.

Karate kurslarının her bütçeye uygun olarak müşterilerini beklemektedir. Güler yüzlü personel ve alanında uzman kişilerce verilen hizmet Ankara karate kurslarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Karate kurslarına ailece, dostlarınız ile katılmanız fiyatlar konusunda indirim fırsatlarını da ayağınıza getirmektedir. Karate kurslarında dersler teknikler, kurallar ve felsefesinin öğretilmesiyle başlar. Zaman içerisinde derslerde ilerleme doğrultusunda tecrübe ve yetenekler de artacaktır.

Karate derslerinin programları tercihe göre hafta içinde olabileceği gibi hafta sonunda da verilmektedir. Karate dersleri rakibin tekme ve yumruklarını durdurma, ayak süpürmeleri gibi teknikler öğretilmektedir. Derslerde öğrencilerin çalışmalarda birbirlerine vurma durumları kesinlikle olmamaktadır. Karate derslerine öğrenciler özel giysiler giyerek, ayaklarında koruyucular, ellerinde çalışma yastıkları ya da eldivenler ile çalışmalar yapılmaktadır.

Karate derslerine yeni başlayanlar için karate hakkında bilgiler verilir ve karate sevdirilmeye çalışılır. Böylece karateyi tanımaya başlayan sporcular karateye merak duyarak derslere katılma istekleri artacaktır. Bu da öğrencilerin derse olan motivasyonu artar.

Karate derslerinde daha sonraki zamanlar için teknikler ve kurallara geçilerek tamamen bütünleşme sağlanır. Bu teknikler kamita, atemi gibi farklı isimler adı altında toplanmıştır. Karatenin vuruşları rakibin vücudunun farklı bölümlerine olduğu için teknikler de bu yöndedir.