KARATE İLE KİLO VERMENİN 3 YOLU

blog yazısı ekle !

KARATE İLE KİLO VERMENİN 3 YOLU

Günümüzde spor dallarına yönelik belli bakış açıları mevcuttur. Bu bakış açıları esasında basmakalıp bakış açıları etrafında şekillenmiştir. Bu bakış açıları daha çok yapılan sporun kilo vermeye yönelik olmasıdır. Ankara'da size bu türden spor danışmanlığınızı yapacak kurumlar bulunmaktadır.

Ankara'da Karate için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara KarateSpor dalları hayatımızın elbette önemli bir alanını kaplamalıdır. Ancak bu spor dalları bize bugün şunu net olarak gösteriyor ki spor dallarını sadece kilo verme aracı olarak görmemeliyiz. Aksine onları hayatımızın bir parçası olarak değerlendirmeliyiz. Bu şekilde karate ile kilo vermenin önemli yollarını keşfedebiliriz. Ancak bu spor alanında gelişmek ve kendini geliştirmek isteyenler ister istemez kilo verme sürecine de girerler. Bu onlar açısından önemlidir.

Zira kilo vermek ya da olan kiloları kasa çevirmek kişinin formsal açıdan da geliştiğine işarettir. Karate ile spor verme fikrini uzman kişiler yanlış bulmaktadır. Zira kilo vermek için yapılması önerilen başka spor dalları bulunmaktadır. Bu spor dalları kişilerin ilgileri ve beklentileri çerçevesinde değişmektedir. Ancak karate hiçbir zaman kilo vermek amacıyla yapılan bir spor dalı olmamıştır. Spor dalları arasında karate bir ders öğrenmek gibidir.

Zira bu spor dalı kendi içerisinde barındırdığı felsefesiyle etik çizgilere sahiptir. Dolayısıyla bu spor dalının hiçbir açıdan bu çizgiden çıktığını söyleyemeyiz. Ancak bu spor dalı içerisinde barındırdığı çeşitli teknik duruş ve vuruşlar çerçevesinde karate ile kilo vermenin 3 yolu gibi başlıkların internet ortamında açılmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden çoğu kişi karatenin kilo vermek için oldukça uygun bir spor dalı olduğunu düşünürken büyük bir grup da durumunda tam tersini savunmaktadır. Neticede şunu rahatlıkla değerlendirmek mümkündür ki karate hiçbir zaman kilo vermek amacıyla başlanan bir spor dalı değildir. Dolayısıyla bu tip durumlara karşısında kendinizi daha bilinçli bir hale getirmelisiniz.

Günümüzde kilo vermek için belli hareketler ve istikrarlı bir şekilde yapılması gereken temel hareketler mevcuttur. Bunlar dışında şeylere başvurmak kişiyi beklemediği bir şekilde yorar. Bu tip durumlara sebebiyet vermemek için spora daha bilinçli bir şekilde yaklaşmak gerekir. Spor önemli bir kültür oluşumu olduğu için bu tür durumlara dikkat edilmesi gerekir.