BREZİLYALI JİU JİTSU’NUN SAKLI YARARLARI

blog yazısı ekle !

BREZİLYALI JİU JİTSU’NUN SAKLI YARARLARI

Brezilyalı jiu jitsu bir spordan daha fazlasıdır. Aynı zamanda da savaş sanatından da daha fazlasıdır. Jiu jitsu sayesinde hayatınızı değiştirebilirsiniz. Birçok insanın jiu jitsu yaşam tarzı hakkında konuştuğunu duymuşuzdur, ama bu ne anlama gelmektedir? Jiu jitsu tüm gün boyunca eğitim görmek anlamına mı gelmektedir? Jiu jitsu sayesinde beklediğinizden daha fazla yarar elde edeceksiniz. Hayatınıza en büyük etkiyi jiu jitsu sayesinde sağlayacaksınız.
Fiziksel Yararları

Etrafınızda jiu jitsu yapan kişileri bulun ve onların deneyimlerini dinleyin. Çoğu kilo verdiğini ya da vücudunun daha esnek olduğunu söyleyecektir. Bazı kişiler de nasıl daha iyi bir vücuda kavuştuklarını ve güç kazandıklarını size anlatacaklardır. Jiu jitsu sayesinde kazanacağınız artıları inkar etmeniz mümkün dahi olmayacaktır.

Herkes egzersizi dış görünüşle bağdaştırır. İnsanlar genellikle güzel bir vücuda sahip olmak isterler. Genellikle kimsenin egzersiz yapmasının sebebini kolesterolünü düşürmek için yapmadığını biliriz. Bunu yapan kişiler sadece doktor tavsiyesi ile spora başlayanlardır. Jiu jitsu da diğer egzersizlerden farksız değildir.

Şekerspor 06 Spor Okulu Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Krav Maga Ankara

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Göksu Prestij Konutları Kat:2 No:37 Eryaman - Ankara

Jet Spor Kulübü - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1500. Cadde ODC Alışveriş Merkezi No:9/1 Çankaya - Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Ncm Personal Training

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 2983 Cadde No:72/A Yaşamkent-Ankara

Step Pilates

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Guniz Sokak No:33/2 Tunalı - Ankara

Okay Köksal Güreş Okulu

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mah. Palandöken Cad. No:58 Batıkent - Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

Tuğcu Fight Club Pt Studio

Yaşamkent

Ankara Yaşamkentte bulunan Tuğcu Fight Club PT Studio salonumuzda milli antrenörler eşliğinde ister birebir ister grup dersi olarak Pilates, Aletli refomer boks muay thai kick boks ,mma branşlarını yılların tecrübesi olarak vermekteyiz.

Tuğcu Fight Club PT Studio birebir özel dersler ayrıca grup dersleri boks, muay thai, kick boks ,mma branşlarında milli antrenörler eşliğinde özel dersler verilmektedir.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mahallesi 3132 Sokak No:21 Yaşamkent-Ankara

ENT Spor Akademisi

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Kaplan Caddesi 8/B Daire:49 Bordo Platinum Residence Etimesgut - Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Pilates Studio

Maltepe

devamını oku... Adres: Maltepe Mah. Şehit Gönenç Cad. 16 / B Maltepe - Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Okga Güreş Akademi

Batıkent

OKGA olarak Misyonumuz;

Spor, ahlak, kişilik ve eğitim ile iç içe bir ortamda, bilimsel yöntemlerle eğitilmiş, çağdaş, üreten, sorgulayan, bilinçli ve potansiyelini ortaya çıkartan bireyler yetiştirmektir.

OKGA olarak Vizyonumuz ise;

Kurucumuz ve Sahibi olan,
AVRUPA Şampiyonu ve DÜNYA İkincisi, aynı zamanda Survivor 2019. Finalisti Okay köksal gözetiminde en son model ve modern, Uygun tesis, ekipman, sistem ve personele sahip olarak;

Faaliyet gösterilen tüm branşlarda sporcularımızın olimpik hedef doğrultusunda, spor ve sporcu ahlakı kazandırmak ileriye dönük hedefler belirleyerek ulusal ve uluslararası alanda maksimum başarıyı ortaya koyabilecekleri,
Sporu yaşam biçimi haline getirmiş bireylerin sportif yaşam hedeflerine ulaşabilecekleri,
Ve tüm paydaşların aidiyet duygusu hissederek bir parçasını oluşturabilecekleri ortamları yaratmak ve sürdürülebilir bir yapıda
Türkiye'nin ilk gözde Spor Kulübü olmaktır.devamını oku...
Adres: Yeni Batı Mahallesi Palandöken Caddesi No:58 Batıkent-Ankara


Bunların ötesinde jiu jitsu bedeninizi nasıl bir bütün olarak kullanabileceğinizi öğretir. Günümüz yaşamında zamanımızı oturarak, araba sürerek ya da bilgisayar önünde çalışarak geçiririz. Bu yüzden de bedenimiz bazı tuhaf ve doğal olmayan hareket biçimleri sergiler. Yapacağınız jiu jitsu ile vücudunuz hakkında farkındalık, güç ve hareketlilik kazanacaksınız.

Zihinsel Yararlar

Fiziksel gelişimler dışında Jiu jitsunun kattığı birçok zihinsel etki de vardır. Öncelikle bu sporun felsefesini anlamak için fiziksel güç kadar zihinsel güce de ihtiyacınız olacaktır. Teknikleri öğrenmek için birkaç sefer bunları tekrarlamanız gerekecektir. Teknikleri öncelikle teorik olarak öğrenmeye çalışırken daha sonra bunları uygulayabilirsiniz. Elbette teknikleri uygulamak en zor olan kısımdır. İlerleme kaydetmek istiyorsanız sürekli olarak alıştırma yapmanız gerekmektedir.

Eğer bir iş sizin için zorlaştığında hemen hayal kırıklığına uğrayan insanlardansanız ve hayal kırıklığından sonra o işi bırakıyorsanız, Jiu Jitsu sizin için uygun değildir. Eğer hayat içerisinde de böyleyseniz öğrenmeniz asla mümkün olmayacaktır. Bu herhangi bir hedef için de aynıdır. Eğer hüsrana uğradığınızda pes ediyorsanız istediğiniz hiçbir hedefe ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Jiu jitsunun saklı olan yararlarından biri öğrenmek için çaba harcamak, tekrar etmek ve bunları sürekli olarak hayatınıza dahil etmektir. Her gün yeniden egzersizleri tekrar etmek önem taşımaktadır. Ve bu tüm egzersizler için aynı şekilde vurgulanmaktadır.

Hayatta her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Ve herkes kendi hayatlarında strese sahiptirler. Stresle nasıl başa çıkmaya çalıştığımız gerçekten önemlidir. Aynı zmanda jiu jitsu rahatlamanız için gerçekten uygun bir spordur. Uzun bir iş gününden ya da okul gününden sonra hemen jiu jitsu yapabilir ve stresten uzak kalabilirsiniz. Bunun dışında derse odaklanmak önemlidir. Çünkü öğretmeninizi dinlemediğiniz zamanlarda anahtar teknikleri kaçırabilirsiniz. Bu da sizin gelişiminizi olumsuz etkilemektedir.

Bu yüzden de Jiu Jitsu yaparak hayatınızın daha güzel olmasını ve sağlığınızın daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.