KADINLARIN BOKSA BAŞLAMASI İÇİN 13 GEÇERLİ NEDEN

blog yazısı ekle !

KADINLARIN BOKSA BAŞLAMASI İÇİN 13 GEÇERLİ NEDEN

Ankara ' da bulunan boks okullarının eğitmenleri artık kadınların da bu önemli ve güçlü spora başlayabileceklerini, böylelikle yaşamlarını da oldukça olumlu yönde değiştirebileceklerini vurguluyorlar ve hatta bunun faydaları ile ilgili bir listeleri bile mevcut. Bizler de bu listeyi sizlerle paylaşıyoruz.

Ankara'da Savunma Sanatları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Savunma Sanatları


13. Hangi sporu yaparsanız yapın kadınlar sporun her dalında hoşça karşılanacaklar ve herkes tarafından destek görecektir. Buna boks da dâhil.

12. Bir saatlik bir süre içinde 1000 kalori yakmayı garanti edersiniz.

11. Ringdeki kişilerin sorunları ile fazla ilgilenmezsiniz; Düşünün ki bir ebeveyn olarak sorumluluğunu taşıdığınız aile bireyleriniz ve hatta yakın arkadaşlarınız vardır, ancak onların başına bir şey gelmesinden ne kadar çok çekinseniz de, ringdeki rakibiniz için böyle bir kaygı taşımazsınız. Tabii ki o da sizin için bu kaygıyı taşımayacaktır.

10. Kendinize daha iyi bakarsınız; daha sıkı antrenmanlar yapar, omuzlarınızı buzla ovarsınız ve en ufak incinmelerin ileride daha büyük sorunlara neden olabileceğini bilerek sağlığınıza daha çok dikkat edersiniz.

9. Daha iyi beslenirsiniz; Emin olun mesele ring üzerinde bir kaç raunt daha fazla kalmak olduğunda, yediğiniz birçok abur cuburun sizin işinize nasıl hiç yaramadığını fark eder ve beslenme alışkanlıklarınızı çok daha sağlıklı bir düzeye taşırsınız.

8. Çocuklarınız sizin ne kadar havalı bir anne olduğunuzu düşünür, hatta bu durum eşinizi kıskandırabilir bile.

7. Daha çok ön planda olursunuz; Ringe çıkmak sahneye çıkmak gibidir ve siz de sıkı çalışıp, odaklandığınızda neleri başarabildiğinizi gösterebilecek bir imkân bulmuş olursunuz.

6. En itibarlı ödüller sizin olur; her ne kadar kazandığınız kemerler siz de uzun süre kalmasa da, unvanınız hiç bir zaman sizi bırakmaz.

5. İşinize yarar; Ring üzerinde baskı altındayken odaklanmak ve doğru karar vermek en önemlisidir ve bunun iş yaşamınızda ki tercümesi ise benzer stres seviyelerinde soğukkanlılığınızı kaybetmemenizdir.

4. Rahatınızı bozun; değişmek için hareket şarttır, bu yüzden siz de yerinizden kalkıp bu değişimi kendinizde gerçekleştirmek için bir şeyler yapmaya başlamış olursunuz.

3. Sokakta ki itibarınız fark edilir ölçüde artacaktır.

2. Fiziğiniz inanılmaz derecede çekici olacaktır.

1. Kendinizi adeta bir süper kadın gibi hissedeceksinizdir.

Eğer siz de kendinizi ringlere çıkartarak bu özel sporu gerçekleştirmek isterseniz Ankara boks okulları ile iletişime geçebilirsiniz.