SAVUNMA SANATI DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

blog yazısı ekle !

SAVUNMA SANATI DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

Savunma sanatı sporları birçok spor dalından çok daha yüksek tempo, yüksek hareket kabiliyeti, çeviklik ve en önemlisi çok güçlü bir irade gerektirir. Savunma sanatlarında iyi bir başarı elde etmek istiyorsanız derslere devam etmeniz oldukça önemlidir.Peki, ama savunma sanatları dersleri haftada kaç gün ve kaç saat sürer? Savunma sanatları dersleri oldukça yüksek performans gerektirmektedir. Ayrıca kas, kemik ve eklem dokularını da o derecede zorlayan bir çalışmadır. Bu sebeple günlük sadece 1 ila 2 saat arası savunma sanatları dersleri fazlasıyla yeterli olacaktır. Aslına bakılırsa 1 saat kısa gibi görünebilir. Ama durum pek te düşündüğünüz gibi olmamaktadır. Çünkü savunma sanatları sporları bir takım sporu değil tek olarak yapılan bir spordur. Bu yüzden 1 saat gerçekten uzun bir süredir ve hedeflerinize çok kısa bir sürede ulaşmanıza sağlayacaktır. Uzmanların yaptığı araştırmalarda bu tür ağır nitelikli sporlar için en ideal çalışma süresinin en fazla 1 saat olması gerektiğini belirmektedirler. Ve bu çalışma süresinin hemen arkasından da en az 1 gün dinlenme süresinin bulunması gerektiğini belirmektedirler. Bu dinlenme süresi tamamen işleri ve çalışmaları bırakma anlamında değil aksine farklı çalışmalar yaparak devam etmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple savunma sanatı hocaları bir gün çalışma bir gün ara olarak belirlemişlerdir.

Light Up Pilates

Oran

Light Up Pilates Stüdyosu'nun kurucusu ve eğitmeni olan Gökçen S. Zahidullahoğlu, spor hayatına 14 yaşında TÜTAV (Türk Tanıtma Vakfı) bünyesinde halk dansları ile başladı. Burada modern dans eğitimleri de alarak altı yıl boyunca birçok ülkede Türkiye'yi temsil etti.

Üniversite öğrenimine devam ettiği sırada fitness sporuyla tanıştı, mezun olduktan sonra spor hayatına ve kariyerine bu dalda devam etti. Ardından Türkiye Jimnastik Federasyonu'ndan, step-aerobik branşında antrenörlük belgesini aldı.

Daha sonra, Türkiye Vücut Geliştirme Federasyonu'ndan sırasıyla 1. ve 2. Kademe antrenörlük belgelerini de alarak çalışma alanını genişletti. 10 yıldır uzmanlaştığı dallarda grup derslerinin yanı sıra kişiye özel dersler de vermektedir.

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan yenilikçi antrenman türlerinden pilates ve kinesis konusunda hem ulusal hem de uluslararası birçok seminere, sertifika programlarına ve workshop'a katılarak eğitimler aldı. Postür bozuklukları (skolyoz, kifoz, hiperlordoz vb.) analiz ve tedavisi ile fizik tedavi ve rehabilitasyon sonrası egzersizler konusunda uzmanlaştı.

Eklem ve omurga rahatsızlıkları (bel-boyun) ile diz problemlerinin giderilmesi konusunda fiziksel problemleri olan kişilerle çalıştı.

Hamile ve yeni doğum yapanların yanısıra, osteoporoz ve obeziteye bağlı şikayetleri olan kişilerle de çalışarak bireylerde iyileşme süreçlerini hızlandırmaktadır.

Kariyerine Lightup Pilates Stüdyosu'nda devam etmektedir.devamını oku...
Adres: Esat Özoğuz Sokak No:5 Or-An-Ankara

Gymfona Personal Training Studio

Yıldız

devamını oku... Adres: Hilal Mah. 676. Sok. No:23 Yıldız Çankaya-Ankara

Body Lab Gym Personal Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Caddesi 3316. Sokak No:2/5 Terra Sitesi Alacaatlı Çayyolu-Ankara

Fit Town Training

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2857 Sokak No: 7/1 Çayyolu-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Yaşamkent

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3036. Cadde No:40/A Çankaya-Ankara

Atılım Gym

Bağlıca

devamını oku... Adres: Bağlıca Bulvarı No:1 D3 Etimesgut-Ankara

NCore Training Studio

Çayyolu

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3066. Sokak No:21 Çayyolu-Ankara

Fly High Studio

Çukurambar

devamını oku... Adres: Regnum Sky Tower Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/9 K Çukurambar-Ankara

PilateSystem Studio Plus

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2846. Sokak 2H-1 Dorapark Villaları Çayyolu-Ankara

Dior Gym

Kızılay

devamını oku... Adres: Selanik cad. 7/13 Kızılay-Ankara

Yaşamkent Koryo Spor Kulübü

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara

Bournefit Spor Salonu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mah. 3381. Sok. No: 2/C Çayyolu-Ankara

Spor Hocam Spor Kompleksi

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028.Sokak No:16/A-6 Kule Evo 2. Kat Başkent Üniversitesi karşısı

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Real Fight Academy

Yaşamkent

devamını oku... Adres: 3251.Cadde Besa Nova Plaza 1 D-2 Yaşamkent

Sportif Yaşam Kulübü Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagi's Plaza 43/1 Çukurambar-Ankara

Pilates Room

Çankaya

Pilates Room siz değerli üyelerimizin yaşam kalitesini artırmak için hizmet veriyor. Ferah, şık ve eğlenceli konseptiyle sizleri bekliyor.

Alışılmış spor salonlarının sıradanlaşmış egzersiz metodları yerine, tamamen kişiye özel egzersiz programları uygulanır. Uzman eğitmenler eşliğinde önce postür ve vücut analizi yapılır. Çıkan sonuçlar ele alınarak üzerinde durulması gereken noktalar belirlenir. Size özel egzersiz programı oluşturulur ve düzenli olarak uygulanır.

Pilates Room üst seviye eğitim sistemlerini, son teknoloji ekipmanlarıyla sizlerle buluşturuyor.Bünyesinde bulunan aletli pilates , TRX ve çeşitli fonsiyonel ekipmanlarla çeşitlilik sağlıyor. Pilates Room'da kendizi farklı ve özel hissediceksiniz.devamını oku...
Adres: Uğur Mumcu Caddesi Kaptanpaşa Sokak 29-A Çankaya-Ankara

Wind Life Sports

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenibatı Mahallesi 2359. Sokak No:2 Batıkent-Ankara

Sportif Yaşam Kulübü Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Eskişehir Yolu Prestij Konutları No:364/1 Çayyolu-Konutkent-Ümitköy-Ankara

Graffiti Sport Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Banga Bandhu Şeyh Mucibur Rahman Bulvarı No:94 Kat:1-2 Çayyolu-Ankara


Aslına bakılırsa haftada 3 gün olarak ve 3 saatlik bir çalışma ile hiçbir fiziksel sakatlanma riski bulunmadan istediğiniz gibi çalışmalar yapabilirsiniz. İnsan vücudu savunma sanatları gibi spor derslerinde yıpranır. Bu yıpranan kas, kemik ve eklem dokuları ise dinlenme sürecinizde yenilenerek kendini artırır. Bu sebeple uzmanlar ve savunma sanatı hocaları ders programlarını bir gün ders ve hemen arkasında ki gün ise dinlenme süresi olarak ayarlamaktadır. En önemlisi mümkün olmadıkça derslerden çıkmamayı ve devam zorunluluğu konusuna dikkat çekmektedirler. Bu şekilde yapılan savunma sanatlarında haftada 3 gün ve her bir derste sadece 1 saat olarak fazlasıyla size yetecektir. En kısa sürede de istediğiniz ve hayal ettiğiniz hedefinize ulaşacaksınız.