SAVUNMA SANATI DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

blog yazısı ekle !

SAVUNMA SANATI DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

Savunma sanatı sporları birçok spor dalından çok daha yüksek tempo, yüksek hareket kabiliyeti, çeviklik ve en önemlisi çok güçlü bir irade gerektirir. Savunma sanatlarında iyi bir başarı elde etmek istiyorsanız derslere devam etmeniz oldukça önemlidir.

Ankara'da Savunma Sanatları için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Savunma Sanatları


Peki, ama savunma sanatları dersleri haftada kaç gün ve kaç saat sürer? Savunma sanatları dersleri oldukça yüksek performans gerektirmektedir. Ayrıca kas, kemik ve eklem dokularını da o derecede zorlayan bir çalışmadır. Bu sebeple günlük sadece 1 ila 2 saat arası savunma sanatları dersleri fazlasıyla yeterli olacaktır. Aslına bakılırsa 1 saat kısa gibi görünebilir. Ama durum pek te düşündüğünüz gibi olmamaktadır. Çünkü savunma sanatları sporları bir takım sporu değil tek olarak yapılan bir spordur. Bu yüzden 1 saat gerçekten uzun bir süredir ve hedeflerinize çok kısa bir sürede ulaşmanıza sağlayacaktır. Uzmanların yaptığı araştırmalarda bu tür ağır nitelikli sporlar için en ideal çalışma süresinin en fazla 1 saat olması gerektiğini belirmektedirler. Ve bu çalışma süresinin hemen arkasından da en az 1 gün dinlenme süresinin bulunması gerektiğini belirmektedirler. Bu dinlenme süresi tamamen işleri ve çalışmaları bırakma anlamında değil aksine farklı çalışmalar yaparak devam etmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple savunma sanatı hocaları bir gün çalışma bir gün ara olarak belirlemişlerdir.

Aslına bakılırsa haftada 3 gün olarak ve 3 saatlik bir çalışma ile hiçbir fiziksel sakatlanma riski bulunmadan istediğiniz gibi çalışmalar yapabilirsiniz. İnsan vücudu savunma sanatları gibi spor derslerinde yıpranır. Bu yıpranan kas, kemik ve eklem dokuları ise dinlenme sürecinizde yenilenerek kendini artırır. Bu sebeple uzmanlar ve savunma sanatı hocaları ders programlarını bir gün ders ve hemen arkasında ki gün ise dinlenme süresi olarak ayarlamaktadır. En önemlisi mümkün olmadıkça derslerden çıkmamayı ve devam zorunluluğu konusuna dikkat çekmektedirler. Bu şekilde yapılan savunma sanatlarında haftada 3 gün ve her bir derste sadece 1 saat olarak fazlasıyla size yetecektir. En kısa sürede de istediğiniz ve hayal ettiğiniz hedefinize ulaşacaksınız.