JİU JİTSU DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

blog yazısı ekle !

JİU JİTSU DERSİ HAFTADA KAÇ SAAT SÜRER?

Jiu jitsu savunma sporu Japonya da gelişerek farklı ülkelere zamanla yayılmıştır. Farklı savunma sporlarını etkileyerek judo ve aikido gibi savunma sporlarının ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Sadece bir alanda jiu jitsuyu değerlendirmek yanlış olur. Hem değişik sporlardan etkilenmekte hem de değişik sporları etkilemektedir.Deniz Spor Kulübü - Yaşamkent

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi 3036. Cadde No:40/A Çankaya-Ankara

Quads Team

Çayyolu

devamını oku... Adres: Konutkent Mahallesi 3028. Cadde 16-B/10 Kule Evo Çayyolu-Ankara

Yaşamkent Koryo Spor Kulübü

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent mah. 3207 cad. No: 95 Yaşamkent-Ankara

Ankyra Wolt Sports Club

Balgat

devamını oku... Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Favori Gençlik ve Spor Kulübü

Kızılay

devamını oku... Adres: Necatibey Caddesi 51-1/B Kızılay-Ankara

Wind Life Sports

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenibatı Mahallesi 2359. Sokak No:2 Batıkent-Ankara

Ocean Sport Akademi

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mah. 2432. cad. 1971. sok. No:2 (Ümitköy Burger King yanı) Ümitköy-Ankara

Silla Spor Kulübü Batıkent

Batıkent

ÜŞENME ERTELEME VAZGEÇMEdevamını oku... Adres: Turgut Özal Mahallesi 2209. Cadde No:47 B/C Batıkent-Ankara


Ankara jiu jitsu kurslarında ders süreleri bir buçuk saatlik bir süredir. Haftada 2 gün yapılmaktadır. Jiu jitsu pratik bir savunma sanatı olduğu için ders süreler uzmanlar veya kursun hocaları tarafından belirlenmiştir. Bu süreler önemlidir. Çünkü bilinçsiz olarak yapılacak olan hareketler veya kısa sürede ulaşmak istenen hedefe çok uzun süre çalışmak istenilmeyen riskleri de beraberinde getirir. Bu süreler birebir antrenör -sporcu çalışmaları sonucunda oluşturulmaktadır. Belirlenen süreler sonrasında vücudu dinlendirmek riskleri minimum düzeye indirecektir. Saatlerce çalışmak gideceğiniz hedefe sizleri ulaştırmaz. Önemli olan düzenli ve verimli çalışmaktır. Gerek antrenman esnasında gerek derslerde organizmanın kendini toplama fırsatı verilmesi gerekir. Böylece dikkat ve sürat unsurlarını sporcu tekrardan kazanmış olacaktır.

Kurs dışında yapılacak egzersizler, yürüyüşleri de ders dışı çalışma sürelerine eklemek mümkündür. ders sürelerinde sporcu zaten formdadır, dinamiktir önemli olan ders süreleri dışında kondisyonunun devam etmesidir. Böylece her zaman hazırdır jiu jitsu sporcusu.

Yukarıda belirttiğimiz bir buçuk saatlik ders süresi kısa gibi görünse de laboratuvar ortamlarında yapılan araştırmalar bu doğrultudadır. Önemli olan sağlıklı bir şekilde kademeli, bedene birden yüklenmek değil, ders süresinde zevkli bir çalışma yapmaktır.

Ankara jiu jitsu kurslarında dersler belirtilen sürelerde yapılmaktadır. Ancak antrenörün gerekli görmesi halinde süreler uzatılabilir. Çalışmalar esnasında sürekli hareket eden kas ve dokuların kendini yenileme ihtiyacı doğacaktır. Dinlenme sürelerinde dokuların kendini onarması gerçekleşir. Ayrıca yoğun olarak hareket ettirilen bedenin terlemesi sorunu oluşacaktır. Dinlenme süresi içerisinde ya da derslerden sonra terin vücuttan arındırılması için duş alınması sporcunun sağlığı için önemli noktalardır.

Ankara jiu jitsu kursları sıradanlaşan sistemlerin, kurumların aksine daha fazlasını vermektedir. Sağlık, eğlenceli vakit geçirme, diyet, spor konularında halkına güler yüzlü hizmeti ile faaliyettedir. Tecrübeli ve biligili hocaların denetim ve gözetiminde ders süreleri akışında devam etmektedir.