KİCK BOKS DERSİ

blog yazısı ekle !

KİCK BOKS DERSİ

Kick boks dersleri spor okullarında, spor kurslarında ve spor merkezlerinde verilmektedir. Kick boks dersi haftada kaç saat ve hangi şekillerde yapıldığını önceki makalelerimizde açıklamıştık. Bu makalemizde ise kick boks sporcusu olmak isteyenlere kick boks dersleri hakkında açıklamalarda bulunacağız.

Klasik kick boks nedir diye bir giriş yapmak yerine zaten bu sporla uğraşan herkes kick boks hakkında birçok şeyi bilmektedir. Bu nedenle lafı fazla uzatmadan kick boks dersleri öncesi ve sonrasında neler yapılır? Ayrıca kick boks derslerinin içeriği hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Ankara'da Kick Boks için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Kick Boks


Kick boksa yeni başlayanların öncelikli olarak yapması gereken bazı şeyler vardır.

Bunların başında beslenme konusu gelmektedir. Bu konu belki de en önemli konudur. Çünkü kick boks derslerinin tam bir başarıya ulaşabilmesi beslenmenize bağlıdır. Kas ve kemik kütlenizi artıracak çalışmalar yapmanız sizin için oldukça iyi olacaktır. Kick boks derslerine devam etmeniz oldukça önemlidir. Bu sadece kick boks için değil başarılı olmak istediğiniz her spor için derslere devam çok önemlidir. Ayrıca kick boks dersleri antrenörünüzün gözetiminde kademeler halinde işlenmektedir.

Amatör ya da profesyonel bir kick boks oyuncusu iseniz o zaman kick boks dersleri sizler için biraz daha farklılık gösterebilmektedir. Çünkü artık siz kick boks sporuna bir giriş yapmış ve bir yol kat etmişsiniz demektir. Bu nedenle derslere ısınma hareketleri ile başlamanız yeterli olacaktır. Bu kademede ki gerek yetişkin erkek gerek ise de yetişkin bayan kategorisinde ki sporcular artık daha çok müsabakalara yönelik çalışmalar yürütmektedir. Yani kas ve kemik kütlesi ve metabolizmanız tam kick boks için uygun hale geldiği için artık bu çalışmalardan ziyade müsabakalar için taktik ve strateji derslerine başlanır.

Taktik ve strateji dersleri tamamen aslında antrenörün deneyimi ve tecrübesi ile alakalı bir durum olsa da bunu uygulamak yine sporcuda bitmektedir. Bu nedenle sporcuların bulundukları kademeye uygun olmaları çok önemlidir. Hem başarılı olabilmeleri buna bağlıdır hem de ciddi sakatlanmalara sebebiyet verebilmektedir. Yani eğer bir kick boks oyuncusu iseniz o zaman yapmanız gereken şey kesinlikle antrenörünüzün belirttiği çalışmaların hakkını vermektir.